Telefonas Klaustukas Sitemap
2017 m. liepos 3 d.

Kviečiame registruotis į kūrybines dirbtuves ir mokytis groti gitara

Įpusėjus vasarai, ne visi ganomės laukuose ar pajūryje. Kai kurie liekame ištikimi miesto gatvėms ir įvairiai protui bei rankoms neleidžiančiai apsnūsti veiklai – juk įtemptu darbymečiu tam nuolat trūksta laiko. Aktyviems Nacionalinės bibliotekos bičiuliams siūlome registruotis į liepos mėnesį organizuojamas veiklas.

Išmok groti gitara

Šiandien gitara – vienas populiariausių instrumentų pasaulyje. Ar žinojote, kad ja groti gali kiekvienas? Pakaks išmokti vos kelis akordus ir galėsite muzikuoti sau ar savo draugams, artimiesiems, prie laužo ar vakarėlyje. Gitarą galima išgirsti pačių įvairiausių stilių muzikoje – šis instrumentas skamba ir gatvėse, ir koncertų salėse.

Įdomu, kad tai – ne tik vienas populiariausių, bet ir vienas seniausių styginių instrumentų, gyvuojantis jau daugiau nei 700 metų. Gitaros muzika suklestėjo XIV a. Ispanijoje: to meto kilmingo ispano tiesiog neįmanoma įsivaizduoti be gitaros ir špagos. Kodėl? Ogi serenadą po mylimosios langais užtraukusiam gerbėjui neretai tekdavo iš karto susikauti su varžovu ar įniršusiu gražuolės sutuoktiniu. Vėliau iš Ispanijos gitara paplito po visą Europą. Garsusis Niccolò Paganini, puikus gitaros virtuozas, parašęs šiam instrumentui nemaža kūrinių, sakė: „Aš esu smuiko karalius, bet mano karalienė – gitara.“

N. Paganini ar ilgametės svajonės, o gal akimirkos įkvėpimo pagauti, išmokite groti gitara ir jūs. Rezervuokitės repeticijoms pritaikytą Muzikavimo erdvę, kurioje liepos mėnesį jūsų lauks gitaros pradžiamoksliai. Nedrąsu vienam? Atsiveskite draugų ir muzikuokite kartu.

Kūrybinės dirbtuvės „Vasaros vainikas“

Gėlė, kaip tobulo grožio įsikūnijimas, žmonijos istorijoje visada užėmė išskirtinę vietą. Ne vienas senųjų civilizacijų mitas pasakoja apie skirtingų gėlių kilmę. Gėlės buvo siejamos su dievybėmis, joms priskiriamos ypatingos simbolinės reikšmės. Žydinčius augalus matome senovės Egipto bareljefuose, antikos freskose, viduramžių rankraštinių knygų miniatiūrose, renesanso dailininkų paveiksluose, XVI–XVII a. olandų meistrų tapytuose natiurmortuose, moderniojo meno atstovų pamėgtoje vešlias gėlių ir augalų formas imituojančioje ornamentikoje.

Kviečiame pasikalbėti apie gėles, drauge pavartyti meno albumus. Kūrybinėse dirbtuvėse įsitikinsite, kad piešti gėles mokate ir jūs.

Trumpai apie siūlomas veiklas

Data iki liepos 31 d.
Laikas sutartinis
Vieta gitaros pradžiamokslis – Muzikavimo erdvėje;
„Vasaros vainikas“ – Meno erdvėje
Įėjimas kviečiame registruotis el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba
tel. ar tel.: 8 5 239 8677 (gitara) ir 8 5 239 8695 („Vasaros vainikas“)