Telefonas Klaustukas Sitemap
2017 m. spalio 10 d.

Spalio 11 d.: prof. Vytauto Landsbergio asmeninės bibliotekos dokumentų perdavimas Nacionalinei bibliotekai

Nuo pat Nepriklausomybės pradžios prof. Vytautas Landsbergis ir Gražina Ručytė-Landsbergienė Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos fondus pildė savo dovanotomis knygomis. Įvairiakalbė leidinių ir dokumentų kolekcija Nacionalinės bibliotekos fondus papildo Vytauto Landsbergio 85-ojo jubiliejaus akivaizdoje. Kviečiame visus į prasmingą dokumentų kolekcijos perdavimo ir dovanojimo sutarties pasirašymo ceremoniją.

Be didelio skaičiaus knygų, šiandien turimą rinkinį sudaro periodika, natos, kartografijos leidiniai, elektroniniai, garso ir vaizdo įrašai. Kolekcijoje gausu leidinių ne tik lietuvių, bet ir anglų, vokiečių, prancūzų, lenkų, latvių, estų, rusų, švedų, suomių ir kitomis kalbomis. Galima išskirti keletą įdomių teminių grupių, kurios natūraliai susiformavo profesoriui kaupiant savo asmeninę biblioteką: šiuolaikinė politika, diplomatija, lietuvių kompozitoriai, muzikologija, tautosaka, čiurlioniana, meno albumai.

Ši kolekcija bus saugoma naujai atidaromame Valstybingumo centre, kurio tikslas – skatinti visuomenės poreikį pažinti šalies valstybingumo istorinę raidą ir šiuolaikinės modernios valstybės kūrimo procesus, prisidėti prie demokratinių vertybių įtvirtinimo ir pilietinės visuomenės kūrimo.

Renginyje bus pristatoma pirmoji Vytauto Landsbergio ir Gražinos Ručytės-Landsbergienės Nacionalinei bibliotekai dovanotų dokumentų kolekcijos dalis ir Lietuvos Respublikos Seimo parengta paroda, skirta Laisvės premijos laureatui Vytautui Landsbergiui.

Trumpai apie renginį:

Data spalio 11 d.
Laikas 11 val.
Vieta Valstybingumo centras, II a., 237 kab.
Dalyvavimas  įėjimas laisvas
Daugiau informacijos socialiniame tinkle „Facebook“ ›
Stebėkite tiesioginę transliaciją per Nacionalinės bibliotekos „YouTube“ kanalą ›