Telefonas Klaustukas Sitemap
2018 m. balandžio 23 d.

Ministrė Jurgita Petrauskienė: „Knygos mus moko svajoti!“

Balandžio 23 d. skaitančioji visuomenė mini Pasaulinę knygos ir autorių teisių dieną. Šį rytą Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento rengiamuose tradiciniuose rytmečio skaitymuose savo vaikystės mėgstamiausią knygą skaitė švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė. Pradėti dieną su knyga kartu su ministre panoro mokyklos „Šaltinėlis“ antrokai ir trečiokai.

Vaikai įdėmiai klausėsi ministrės skaitomos Vytautės Žilinskaitės istorijos iš 1978 metais parašytos knygos „Robotas ir peteliškė“. „Man tuomet buvo treji metai. Pradžioje ši knyga patiko dėl jos iliustracijų, o vėliau, išmokusi skaityti, ją skaičiau daug kartų. Ji ir dabar tebėra mano namų bibliotekoje“,– atvirai su moksleiviais vaikystės prisiminimais dalijosi J. Petrauskienė.

Moksleiviai, išklausę istoriją apie roboto Dondono ir peteliškės draugystę, aktyviai diskutavo, ar aprašytasis robotas yra išmanusis ir ar šiandien kuriami robotai sugeba jausti kaip žmonės. Visi vieningai sutarė, kad knygų skaitymas suteikia ne tik naujų žinių, bet ir moko svajoti.

Nacionalinės bibliotekos darbuotoja Eglė Baliutavičiūtė priminė mokslinį faktą, kad pasakos skaitymas 15 minučių per dieną laimingesnius padaro tuos, kuriems skaitoma, ir tą, kuris skaito. „Mes šiandien visi tapome truputį laimingesni. Ir nepamirškime to daryti kasdien“, – skaityti savo malonumui, vaizduotės, kūrybinių gebėjimų lavinimui ragino moksleivius švietimo ir mokslo ministrė.

Pasaulinė knygos ir autorių teisių diena švenčiama visame pasaulyje Jungtinių Tautų Organizacijos sprendimu. Šia švente siekiama pabrėžti knygos vertę ir apginti autorių teises.