Rugsėjo 25 d.: pokalbis-diskusija „Tremtis vaikų literatūroje“

Tokie tragiški XX a. įvykiai kaip tremtis mūsų istorinėje atmintyje paliko gilius rėžius. Darome nemažai, kad ši istorinė trauma ir nukentėjusieji nebūtų pamiršti. Literatūra – vienas iš būdų išsaugoti atmintį, perduoti ankstesnių kartų patirtis naujoms. IBBY Lietuvos skyrius kartu su Lietuvos kultūros taryba Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje kviečia pasvarstyti apie tremtį vaikų literatūroje ir galimas pokalbių su vaikais ir jaunimu strategijas.

Pokalbyje-diskusijoje bus aptariamos šia tema parašytos lietuvių autorių knygos, taip pat ir verstinės. Kartu svarstysime, ko reikia, kad knygos apie istorinę trauminę patirtį būtų įdomios ir paveikios. Kaip vaikui papasakoti apie tokius sudėtingus, daugialypius ir skaudžius, net žiaurius dalykus? Kaip apie juos reikėtų kalbėtis su vaikais ir jaunimu?

Diskusijoje dalyvaus knygos „Sibiro haiku“ autorė Jurga Vilė, mokytoja lituanistė ir vadovėlių autorė Inga Gresienė, psichologė prof. dr. Danutė Gailienė. Pokalbį moderuos doc. dr. Kęstutis Urba.

Pokalbis yra renginių ciklo „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ dalis. Ciklas organizuojamas Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos ir Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus. Visi ciklo renginiai yra filmuojami, o įrašai publikuojami Nacionalinės bibliotekos „Youtube“ kanale. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

Trumpai apie renginį

Data rugsėjo 25 d.
Laikas 18 val.
Vieta Renginių erdvė, III a.
Trukmė 1 val.
Dalyvavimas įėjimas laisvas
Organizatoriai IBBY Lietuvos skyrius, Nacionalinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyrius
Partneriai ir rėmėjai Lietuvos kultūros taryba
Daugiau informacijos socialiniame tinkle „Facebook“
Sausis
P A T K Pn Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Parodos