Duris atveria Palangos vasaros skaitykla

Knygų mylėtojams Palangos simboliu tapusi ir poilsiautojų širdis užkariavusi kurorto vasaros skaitykla vėl atveria duris lankytojams. Jau 54-ąjį sezoną Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vasaros rezidencija savo ištikimus ir naujus bičiulius kviečia jaukiai įsitaisyti išskirtinėje erdvėje ąžuolo paunksmėje, pavartyti sudominusią knygą, pasklaidyti laikraščių, žurnalų ar tiesiog atsipūsti prie kavos puodelio. Šiemet lankytojų lauks dar daugiau įsimintinų renginių: parodos, kūrybinės dirbtuvės, susitelkimo valdymo pratybos, knygų pristatymai, susitikimai su kūrėjais.

Jau birželio pabaigoje šeimas su vaikais pakviesime į kūrybines dirbtuves: tapyti ant akmenėlių, kurti ekslibrisus, piešti fraktalus, gaminti asmenines knygeles ir dalyvauti lėlių teatro dirbtuvėse. Visas reikalingas priemones rasite vietoje, nepamirškite tik geros nuotaikos. Kūrybinės dirbtuvės šeimoms vyks ir liepos bei rugpjūčio mėnesiais.

Liepos pradžioje lankytojų lauks kritinio mąstymo dirbtuvių ciklas „Atostogos socialiniuose tinkluose: matau, girdžiu, kalbu“. Užsiėmimuose atliekant praktines užduotis, diskutuojant ir dalijantis patirtimi bus ugdomi kritinio mąstymo, viešojo kalbėjimo, socialiai atsakingo elgesio įgūdžiai.

Mėgstančius maginius siužetus sudominti turėtų liepos viduryje vyksiančios Pasakų terapijos kūrybinės dirbtuvės suaugusiesiems. Jose dalyviai bus sutelkiami kurti ir interpretuoti pasakų siužetus bei atrasti juose save.

Paskutinę liepos savaitę poilsiautojai ir palangiškiai rytus prasmingai galės leisti susitelkimo valdymo praktikose, o vakarais dalyvauti dailės pamokose ir ugdyti savo kūrybiškumą. Pradedantiesiems skirtuose užsiėmimuose dalyviai išmoks meno kūrinio komponavimo pagrindų, jaukioje ir kūrybiškoje aplinkoje bus skatinami laisvai ir nevaržomai improvizuoti, nebijoti klysti.

Visas kūrybines dirbtuves ir praktinius užsiėmimus ves patyrę Nacionalinės bibliotekos edukacinių programų vadovai.

Liepos ir rugpjūčio mėnesiais lankytojus pakviesime į interaktyvią parodą „Tarpukario portretinės nuotraukos“ iš Nacionalinės bibliotekos Retų knygų ir rankraščių skyriaus fondų. Lankytojai turės unikalią progą apžiūrėti Lietuvos tarpukario kultūros veikėjų portretines fotografijas.

Jaukią aplinką skaitykloje kaip ir kasmet kurs Vilniaus dailės akademijos studentų sukurti vitražai (vad. doc. Ieva Paltanavičiūtė), birželio mėnesį veiks Editos Paulauskienės (Šiauliai) tapybos darbų paroda „Pajūrio nuotaikos“, liepą – Rasos Užpelkytės (Palanga) tapybos, Elenos Požėlaitės (Vilnius) tušo ir akvarelės, fotografo Ramūno Šurkaus (Klaipėda) fotografijų parodos, rugpjūčio – Rimos Baukaitės (Klaipėda) tapybos ir Vilmos Smilgienės (Klaipėda) pastelės darbų parodos. Sezoną nuotaikingai užbaigsime Lietuvos karikatūristų darbų paroda, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 30-mečiui.

Palangos vasaros skaitykloje kasdien jūsų lauks paslaugios bibliotekininkės, padėsiančios išsirinkti įdomiausią atostogų knygą iš daugiau nei 7000 leidinių fondo. Čia rasite naujausią periodiką lietuvių ir užsienio kalbomis, 10 kompiuterizuotų darbo vietų (kol tęsiasi karantinas, laikinai galima naudotis 5 kompiuterizuotomis darbo vietomis), belaidį internetą, galėsite pasmaguriauti išskirtinio skonio „Ice Dunes“ ledų ar kvapnios kavos ir pasidžiaugti ypatinga erdve, menančia neeilinę kelių dešimtmečių istoriją.

Skaitykla atidaroma birželio 9 d. 9 val.
Skaityklos darbo laikas: antradieniais–šeštadieniais 9–21 val., sekmadieniais 10–20 val., pirmadienis – poilsio diena.
Adresas: Vytauto g. 72, Palanga

Rugpjūtis
P A T K Pn Š S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Artimiausi renginiai

Parodos

2020 m. gegužės 25 d. – rugpjūčio 30 d.
Bežodžių knygų kolekcija
2020 m. liepos 28 d. – spalio 4 d.
Inos Budrytės paroda „Sapnai kiekvienai dienai“
2020 m. sausio 1 d. – gruodžio 31 d.
Jolitos Vaitkutės instaliacija „Pabudę iš knygų“
2020 m. rugpjūčio 3 d. – rugpjūčio 16 d.
Leidinių ekspozicija „Aš–beržas. Lietuviškas beržas...“
2020 m. liepos 14 d. – rugpjūčio 25 d.
Paroda „Lietuvos šimtmetis fotografijoje“
2020 m. liepos 1 d. – rugsėjo 13 d.
Paroda „Mėlynų gelmių gėlės“
2020 m. rugpjūčio 3 d. – rugsėjo 6 d.
Paroda „Pirmasis hebrajiškas romanas ir jo kūrėjas“
2020 m. birželio 1 d. – rugpjūčio 10 d.
Respublikinė vaikų piešinių paroda „Tautodailės lobynai“

YouTubeFacebookLinkedInInstagram