Perskaityk knygą apie gamtą: rekomenduoja Selemonas Paltanavičius

Projekto „Vasara su knyga“ skaitymo iššūkį priėmusiems vaikams ir jaunimui pats laikas pradėti skaityti knygas apie gamtą! O jei sunku išsirinkti, kokią knygą skaityti, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas skuba į pagalbą ir siūlo atsiversti kurią nors iš rekomenduojamų knygų apie gamtą.

Plačiau papasakoti apie kelias rekomenduojamas knygas gamtos tema pakvietėme skaitytojų mylimą autorių Selemoną Paltanavičių. Jis puikiai visiems pažįstamas vaikų rašytojas ir gamtininkas, sukūręs daugybę įdomių pažintinių knygų apie gamtą bei pasakų vaikams. Autoriaus kūriniai pelnė ne vieną apdovanojimą, štai visai neseniai jo jaukių pasakų rinkinys vaikams „Sniego žmogelių žiema“ buvo įvertintas Prano Mašioto premija už geriausią 2019 metų knygą vaikams ir paaugliams.

Vaizdo įraše S. Paltanavičius pristato dvi knygas mažesniems skaitytojams. Viena jų – paties autoriaus parašyta „Lietuvos paukščiai“, kurioje skaitytojai yra supažindinami ne tik su Lietuvoje gyvenančiais sparnuočiais, bet ir gali sužinoti, kokius garsus jie skleidžia, – paspaudus mygtuką, galima išgirsti įvairių paukščių balsų. Be to, mažesniesiems autorius rekomenduoja lietuvių vaikų literatūros klasiko P. Mašioto knygą „Sparnuočiai“ – smagių istorijų rinkinį, supažindinantį su skraidančiais kiemo, laukų ir miškų gyventojais. Pasakojimai atskleidžia, kaip paukščiai išsirita, maitinasi, auga ir augina savo vaikus.

Didesniems skaitytojams S. Paltanavičius siūlo atsiversti paties parašytą knygą „Gamtos metų ratas“. Joje gamtininkas ir rašytojas kviečia atskleisti Lietuvos gamtos paslaptis keliaujant metų laikų ratu. Gausiai iliustruotame gamtos pažinimo vadove pasakojama apie kiekvieno mėnesio ypatumus, kviečiama atlikti metų laikų darbelius ir skaityti pokalbius su gamtoje sutiktais gyvūnais. Be to, dvylikos mėnesių nuotraukos perkelia į trumpus S. Paltanavičiaus filmuotus vaizdo įrašus, kurie atgyja skaitytojų išmaniuosiuose įrenginiuose. Didesniems skaitytojams autorius taip pat rekomenduoja paskaityti klasikinį kūrinį – austrų rašytojo Felixo Salteno „Bembis. Bembio vaikai“, kuriame atskleidžiamas paslaptingas miško gyventojų pasaulis, saviti žvėrelių charakteriai, jų pastangos atsilaikyti prieš gamtos negandas ir žmogaus piktadarystes.

Tai – jau trečias serijos „Vasara su knyga“ vaizdo įrašas. Šioje serijoje kviečiame Lietuvos vaikus, jaunimą, tėvelius ir visus besidominčiuosius susipažinti su Lietuvos vaikų ir jaunimo literatūros rašytojais bei daugiau sužinoti apie knygas, rekomenduojamas skaityti projekto „Vasara su knyga“ skaitymo iššūkio metu.

Spalis
P A T K Pn Š S
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

YouTubeFacebookLinkedInInstagramFlickr