Perskaityk knygą apie draugystę: rekomenduojamas knygas pristato Virgis Šidlauskas

Dalyvaujantieji skaitymo skatinimo projekto „Vasara su knyga“ iššūkyje per šią vasarą, be kitų užduočių, turi perskaityti vieną knygą apie draugystę. Pasiklydusiems vaikų ir jaunimo knygų šia tema gausoje siūlome žvilgtelti į Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento specialistų rekomenduojamų knygų apie draugystę sąrašą.

Pristatyti kelias šio sąrašo knygas pakvietėme Virgį Šidlauską – žurnalo vaikams „Laimiukas“ vyriausiąjį redaktorių ir knygų vaikams autorių. Pirma autoriaus sukurtos knygų serijos apie stebuklingus berniuko Ulfo nuotykius knyga „Ulfas ir stebuklinga barzda“ buvo nominuota 2017 m. „Metų knygos rinkimų“ knygų vaikams kategorijoje. Autorius yra parašęs ir knygą apie draugystę jaunesniems vaikams – „Ugnikalniukas ieško draugų“ (iliustravo Tania Rex), kurioje pasakojama apie tai, kokius iššūkius Ugnikalniukui tenka įveikti, bandant susirasti draugą. Tai išmoningas, linksmas, bet kartu ir išmintingas bei jautrus pasakojimas apie tikros draugystės paieškas.

Iš mažesniems skaitytojams rekomenduojamų knygų sąrašo Virgis Šidlauskas pasirinko pristatyti Mariaus Marcinkevičiaus ir Linos Dūdaitės paveikslėlių knygą „Sivužas“. Tai nuotaikingas ir šmaikštus pasakojimas apie du draugus – paršelį ir karvę, pasičiuožinėjimo metu sutikusius keistą po ledu gyvenantį padarą Sivužą. Panašaus amžiaus skaitytojams rašytojas taip pat rekomenduoja legendinę vokiečių rašytojo Janoscho knygą „Panama labai graži“. Tai paties Janoscho iliustruoti pasakojimai apie Meškiuką ir Tigriuką, du draugus, kurie nieko nebijo, nes abu drauge yra labai stiprūs.

Paaugliams Virgis Šidlauskas pirmiausia rekomenduoja amerikiečių rašytojos Katherine’os Paterson knygą „Tiltas į Terabitiją“ – istoriją apie vaikišką draugystę, savo vietos pasaulyje paiešką ir tyrą skausmą, su kuriuo gyvenime neišvengiamai susiduriame. Didesniems skaitytojams autorius rekomenduoja lietuvių rašytojos Ilonos Ežerinytės knygą „Sutikti eidą“. Tai istorija apie Algę, ne itin linkusią bendrauti su bendraamžiais, geriausios draugės neturinčią paauglę. Vis dėlto Algės gyvenimas pasikeičia, kai mėgstamoje kavinukėje ji pastebi moterį, kuri perka du puodelius kavos, bet geria tik vieną. Su ja susipažinusi, Algė sužino apie tarpinius pasaulius ir eidus – būtybes, kurios gali tapti vienišų žmonių draugais.

Smagios peržiūros.

Šis vaizdo įrašas yra paskutinis serijos „Vasara su knyga“ įrašas. Kviečiame žiūrėti visus vaizdo pristatymus, skaityti rekomenduojamas knygas ir dalyvauti „Skaitymo iššūkyje“!

Rugsėjis
P A T K Pn Š S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Parodos

2020 m. rugsėjo 17 d. – spalio 23 d.
Iliustracijų paroda „Pažiūrėk, ar skamba“
2020 m. liepos 28 d. – spalio 4 d.
Inos Budrytės paroda „Sapnai kiekvienai dienai“
2020 m. sausio 1 d. – gruodžio 31 d.
Jolitos Vaitkutės instaliacija „Pabudę iš knygų“
2020 m. rugsėjo 22 d. – lapkričio 22 d.
Nacionalinės bibliotekos darbuotojų kūrybos paroda
2020 m. rugpjūčio 24 d. – spalio 3 d.
Paroda „Pašventęs visas savo jėgas šalies švietimui ir laisvei“
2020 m. rugsėjo 28 d. – spalio 4 d.
Paroda-susitikimas „66 metai ne kartu...“
2020 m. rugsėjo 7 d. – spalio 4 d.
Vieno eksponato parodoje pirmasis istorinis romanas apie Lietuvą

YouTubeFacebookLinkedInInstagram