Svarbi informacija Nacionalinės bibliotekos lankytojams

Vykdydama veiklą Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka laikosi Vyriausybės nustatytų saugumo ir viešų patalpų dezinfekcijos reikalavimų, todėl įprastas fizines paslaugas teikia su tam tikrais apribojimais. Dėkojame bibliotekos lankytojams už supratingumą ir atsakingumą.

Ką turite žinoti:

 • Vyresni nei 6 metų lankytojai Nacionalinėje bibliotekoje gali būti tik su tinkamai dėvimomis apsauginėmis kaukėmis (dengiančiomis nosį ir burną).
 • Kaukių leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei. Lankytojas, nedėvintis apsaugos priemonės dėl šios priežasties, turėtų darbuotojui parodyti neįgalumo nustatymo pažymėjimą.

 • Į pastatą neįleidžiami lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (pvz., sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas).
 • Darbo vietos skaityklose ir kitose erdvėse įrengtos saugiu atstumu, lankytojai prašomi laikytis ne mažesnio nei 1 metro atstumo vieni nuo kitų.
 • Laikantis higienos rekomendacijų šiuo laikotarpiu nėra galimybės naudotis rakinamomis drabužių spintelėmis, savo daiktus lankytojai prašomi nešiotis su savimi.
 • Susitikimų kambariuose ir Muzikavimo erdvėje galima dirbti ne didesnėmis nei 5 asmenų grupėmis.
 • Knygas patogiausia ir saugiausia grąžinti bekontakčiu būdu, naudojantis I ir II a. esančiais savitarnos aparatais arba knygų grąžinimo dėže šalia pagrindinio įėjimo.
 • Laikantis saugių atstumų ribojamas žiūrovų skaičius renginiuose, todėl vykdoma išankstinė registracija. Lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių, į renginius neįleidžiami. Renginių dalyviams privaloma dėvėti apsaugines veido priemones.
 • Lankytojai prašomi laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (prisidengti nosį ir burną vienkartine nosinaite arba kosėti ar čiaudėti į sulenktos alkūnės vidinę pusę) ir tinkamos rankų higienos (dažnai plauti rankas vandeniu ir muilu arba naudoti dezinfekcinį skystį).
 • Lankytojai prašomi už paslaugas atsiskaityti ne grynaisiais pinigais.
 • Aplinkos valymas ir dezinfekcija bibliotekoje atliekami keletą kartų per dieną, vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijomis.
 • Vartotojams, sergantiems COVID-19 (koronaviruso infekcija) ar esantiems saviizoliacijoje, informavus raštu ar telefonu apie ligą ar saviizoliaciją, delspinigiai neskaičiuojami nuo pranešimo momento.

Taip pat kviečiame naudotis Nacionalinės bibliotekos teikiamomis nuotolinėmis paslaugomis.

Rugsėjis
P A T K Pn Š S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Parodos

2020 m. rugsėjo 17 d. – spalio 23 d.
Iliustracijų paroda „Pažiūrėk, ar skamba“
2020 m. liepos 28 d. – spalio 4 d.
Inos Budrytės paroda „Sapnai kiekvienai dienai“
2020 m. sausio 1 d. – gruodžio 31 d.
Jolitos Vaitkutės instaliacija „Pabudę iš knygų“
2020 m. rugsėjo 22 d. – lapkričio 22 d.
Nacionalinės bibliotekos darbuotojų kūrybos paroda
2020 m. rugpjūčio 24 d. – spalio 3 d.
Paroda „Pašventęs visas savo jėgas šalies švietimui ir laisvei“
2020 m. rugsėjo 28 d. – spalio 4 d.
Paroda-susitikimas „66 metai ne kartu...“
2020 m. rugsėjo 7 d. – spalio 4 d.
Vieno eksponato parodoje pirmasis istorinis romanas apie Lietuvą

YouTubeFacebookLinkedInInstagram