Telefonas Klaustukas Sitemap
2020 m. rugpjūčio 14 d.

Unikalus dokumentas iš Nacionalinės bibliotekos – pagrindinis YIVO projekto Niujorke akcentas

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka sveikina savo partnerį – YIVO (Žydų mokslinį institutą) – atvėrus pirmąją YIVO Bruce‘o ir Francescos Cernia Slovinų virtualaus muziejaus parodą „Beba Epstein: nepaprastas paprastos mergaitės gyvenimas“.

Paroda paremta rankraštine Bebos Epstein autobiografija, 2017 m. gegužės mėnesį aptikta Nacionalinėje bibliotekoje tarp maždaug 170 000 puslapių apimančių dokumentų, kurie buvo laikomi sunaikintais Holokausto metu. Šie dokumentai sudaro Nacionalinės bibliotekos Judaikos kolekcijos pagrindą.

Bendrajai auditorijai skirta paroda pasakoja apie Rytų Europos žydų gyvenimą XX ir XXI a. remiantis tikroviška paauglės mergaitės istorija. Jos paprastas ir kartu nepaprastas gyvenimas siejosi su daugeliu svarbių to meto pasaulinės reikšmės įvykių. Ši universalias rasizmo ir diskriminacijos temas gvildenanti paroda teikia puikią galimybę susipažinti su Rytų Europos žydų gyvenimu prieš Holokaustą, Holokausto metu ir jo padariniais po Antrojo pasaulinio karo.

Parodą, kuri apima ir keletą kitų Nacionalinėje bibliotekoje saugomų dokumentų, galima apžiūrėti čia.

Daugiau informacijos apie Nacionalinės bibliotekos Judaikos kolekciją, konkrečiai – apie tarpukariu rašytus žydų jaunimo dienoraščius ir autobiografijas, rasite čia.