Nuotoliniai biblioterapijos mokymai „Renkuosi priimti kitokį“

Lietuvos aklųjų biblioteka ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su Lietuvos biblioterapijos asociacija kviečia į nuotolinius biblioterapijos mokymus, kurie parengti įgyvendinant Lietuvos aklųjų bibliotekos projektą „Renkuosi priimti kitokį: knygų negalios tematika leidyba prieinamais formatais“. Mokymai skirti mokyklų bibliotekininkams, bet neabejotinai gali būti įdomūs ir naudingi visiems, besidomintiems biblioterapija.

Anot statistikos, maždaug vienas iš dešimties asmenų turi disleksijos, o vienas iš šimto – autizmo spektro sutrikimų. Šie asmenybės ypatumai visuomenėje vis dar stigmatizuojami, jų turintys vaikai neretai patiria socialinę atskirtį. Aktuali informacija ir kaip priimti į savo būrį žmones su negalia, kuriems aplinkinių pagalba labai svarbi.

Dviejų dalių vaizdo įraše sužinosite, kaip geriau suprasti vaikus, turinčius autizmo spektro sutrikimų (psichologė psichoterapeutė Donata Grakauskaitė-Šličienė), kas yra disleksija ir kaip ji koreaguojama pasitelkiant modernias komunikacijos priemones (Lietuvos aklųjų bibliotekos metodininkė tyrėja Vykinta Parčiauskaitė), kaip visavertiškai bendrauti su neįgaliaisiais pasitelkiant poezijos terapiją (poezijos terapeutė, Klaipėdos universiteto docentė dr. Jūratė Sučylaitė). Teorines mokymų dalis papildo praktinių biblioterapijos užsiėmimų demonstracijos. Dviejų biblioterapijos metodų taikymo užsiėmimus studijoje demonstruoja Nacionalinės bibliotekos Skaitytojų klubo vadovės vyriausioji metodininkė tyrėja dr. Daiva Janavičienė ir vyriausioji bibliotekininkė Rasa Derenčienė. Užsiėmimuose atliekamas užduotis nesunkiai galima pritaikyti mokyklų bibliotekų veikloje su skaitytojais.

Kviečiame žiūrėti. Jeigu kyla klausimų lektorėms ar praktinių užsiėmimų vedėjoms, prašome rašyti „Youtube“ įrašų komentaruose – jums mielai atsakysime.

I DALIS

II DALIS

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba. 

Jei peržiūrėję mokymus norėtumėte gauti kvalifikacijos kėlimo pažymėjimą – spauskite šią nuorodą ir atsakykite į anketos klausimus: anketa projekto „Renkuosi priimti kitokį“ biblioterapijos mokymų pažymėjimui gauti

Daugiau su biblioterapija susijusių vaizdo įrašų galite rasti Nacionalinės bibliotekos „Youtube“ kanale

Sausis
P A T K Pn Š S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

YouTubeFacebookLinkedInInstagramFlickr