Telefonas Klaustukas Sitemap
Naujienos iliustracija 2021 m. gegužės 27 d.

Susitikime Palangos vasaros skaitykloje!

„Jei čia neužeinu – jaučiuosi, kaip nepabuvusi Palangoje, – pernai pasakojo nuolatinė skaityklos lankytoja. – Taip pat, kaip ir nenuėjusi ant tilto.“ Tokių ištikimybės liudijimų Palangos vasaros skaityklos darbuotojos išgirsta ko ne kasdien. Gera tai girdėti ir žinoti. Tad skubame pranešti, kad kurorto simboliu tapusi, daugelio iš vaikystės ar jaunystės laikų menama poilsio erdvė po ąžuolu savo ištikimų bičiulių ir naujų draugų lauks ir šiemet – jau 55-ąjį sezoną!  Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vasaros rezidencija šią ypatingą vasarą skaitytojus pasitiks su dovanomis ir staigmenomis: šventiniu vakaru, išskirtinėmis kūrybos dirbtuvėmis, knygų pristatymais, susitikimais su rašytojais, koncertais, žaidimais visai šeimai ir nugalėtojų apdovanojimais.

Jau birželio viduryje pakviesime į knygos „Palanga. Architektūros gidas“ pristatymą ir susitikimą su leidinio kūrėjais. Įsivažiuojant kurortiniam sezonui, turėsite puikią progą papildyti žinias apie Palangą ir sužinoti įdomių istorijų apie žinomiausius miesto objektus, tarp kurių, žinoma, bus ir pristatomos knygos erdvė.

Iškart po Joninių mažuosius skaitytojus kviesime dalyvauti istorijų pasakojimo dirbtuvėse, o šeimas su vaikais ir visus, norinčius geriau pažinti Palangą, – nuotaikingame orientaciniame žaidime po kurortą. Nugalėtojų lauks dovanos ir prizai – nepraleiskite progos birželio ilgąjį savaitgalį praleisti turiningai ir azartiškai!

Liepos mėnuo bus ypač turtingas veiklų ir įvykių. Mėnesio pradžioje skaitytojų lauks biblioterapijos maratonas: pasakų, kūrybinio ir terapinio rašymo dirbtuvės, kurių dalyviai turės progos save atskleisti pasakodami, skaitydami ir rašydami. Liepos viduryje poilsiautojai ir palangiškiai laiką galės prasmingai leisti perklausų ir pokalbių apie muziką popietėse, o mėnesiui baigiantis – dalyvauti susitelkimo valdymo praktikose, dailės pamokėlėse.

Nacionalinės bibliotekos dirbtuvių PATS SAU komanda visus, didelius ir mažus, kvies priimti „kūrybinės dėžutės iššūkį“, kurti termoaplikacijas ant drabužių, o Vaikų ir jaunimo literatūros departamento edukatorės – į tradicinius daugelio jau pamėgtus tapybos ant akmenėlių, ekslibrisų kūrimo, fraktalų piešimo, asmeninių knygelių gamybos ir darbelių iš popieriaus užsiėmimus. Visas reikiamas priemones dalyviai ras vietoje, reikės nepamiršti tik gero ūpo. Dirbtuvės šeimoms su vaikais vyks ir rugpjūtį.

Skaitymo entuziastus turėtų nudžiuginti visą vasaros sezoną vyksiantys knygų pristatymai ir susitikimai su autoriais: rašytojais Aušra Kaziliūnaite, Gintaru Grajausku, Gasparu Aleksa, gamtininku Selemonu Paltanavičiumi, gydytoju Viliumi Kočubaičiu, istoriku Norbertu Černiausku, žurnalistais Pauliumi Jurkevičiumi, Irma Laužikaite ir kitais.

Jaukią aplinką skaitykloje, kaip ir kasmet, kurs Vilniaus dailės akademijos studentų sukurti vitražai (vad. doc. Ieva Paltanavičiūtė), birželį veiks Jokūbo Zovės (Vilnius) kaligrafijos, liepą – Leonardo Skirpsto (Palanga) fotografijų ir Lietuvos karikatūristų darbų parodos, o rugpjūtį lankytojus pakviesime į tarptautinę ekspoziciją „12 pasaulių. Šiuolaikiniai čekų knygų vaikams iliustruotojai“. Vaikų skaityklą puoš Palangos Stasio Vainiūno ir Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklų mokinių kūrybos darbai.

Palangos vasaros skaitykloje rasite naujausių knygų savo prasmingoms atostogoms, populiariausių periodinių leidinių lietuvių ir užsienio kalbomis, 5 kompiuterizuotas darbo vietas, belaidį internetą ir ypatingą vasaros erdvę, menančią jau 55 metų istoriją.

Skaitykla atidaroma birželio 8 d. 9 val.
Skaityklos darbo laikas: antradieniais–šeštadieniais 9–21 val., sekmadieniais 10–20 val., pirmadienis – poilsio diena.
Adresas: Vytauto g. 72, Palanga