Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap
Naujienos iliustracija 2021 m. birželio 22 d.

Projekto „Vasara su knyga“ rekomendacijos vaikams ir jaunimui

Skaitymo skatinimo projektą „Vasara su knyga“ jau šeštus metus organizuoja Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos ir Lietuvos aklųjų biblioteka. Projekto metu Lietuvos gyventojai yra kviečiami priimti skaitymo iššūkį – per vasarą perskaityti penkias pasirinktas knygas pagal pateiktas užduotis.

Šiemet kviečiama perskaityti vieną detektyvą, knygą, kurios pavadinimą sudaro ne mažiau kaip keturi žodžiai, literatūrine premija apdovanotą knygą, knygą, išleistą praėjusiame tūkstantmetyje, ir linksmą knygą.

Kad vaikams ir jaunimui būtų lengviau išsirinkti, kokias knygas skaityti, norint įveikti užduotis, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento specialistai sudarė rekomenduojamų knygų sąrašus: juose bus siūlomos knygos tiek mažesniems, tiek didesniems skaitytojams. O jei išsirinkti iš sąrašo būtų sunku, bibliotekos specialistės įgarsins savo pasirinkimus vaizdo įrašuose!

Nuo birželio 22 d. kas savaitę Nacionalinė biblioteka „Facebook“ paskyroje ir svetainės skiltyje „Biblioteka vaikams ir jaunimui“ dalinsis vienai skaitymo iššūkio užduočiai skirtu knygų sąrašu ir vaizdo įrašu. Šiandien skelbiame pirmąjį sąrašą – knygų, kurių pavadinimą sudaro ne mažiau kaip keturi žodžiai, rekomendacijas. Taip pat kviečiame žiūrėti vaizdo įrašą, kuriame iš sąrašo išsirinktas knygas pristato Nacionalinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento direktorė, vaikų literatūros ekspertė Inga Mitunevičiūtė.