Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap
Naujienos iliustracija 2021 m. rugpjūčio 6 d.

Naujas metodinis leidinys, skirtas LIBIS įrašų sudarytojams

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos parengtų ir išleistų metodinių leidinių aruodą papildė naujas el. išteklius „LIBIS išteklių įrašų sudarymo vadovas“.

Šiame Nacionalinės bibliotekos specialistų grupės parengtame vadove trumpai pristatomas modernizuotoje Lietuvos integraliojoje bibliotekų informacinėje sistemoje (LIBIS) pradėtas taikyti Tarptautinės bibliotekų asociacijos ir institucijų federacijos (angl. IFLA) konceptualus subjektų ir ryšių modelis, skirtas naudoti katalogavimo taisyklių ir bibliografinių informacinių sistemų įgyvendinimo pagrindui – Library Reference Model (LRM), taip pat pateikiamos pagrindinės informacinės sistemos naudotojo užduotys.

Pirmoje dalyje „Kūrinio ir kūrinio išraiškos identifikavimo ir pateikimo taisyklės“  supažindama su kūrinio ir kūrinio išraiškos apibrėžtimis, kūrinio ir kūrinio išraiškos autoritetinių įrašų sudarymo taisyklėmis bei kūrinio ir kūrinio išraiškos identifikavimo taisyklėmis apraiškos bibliografiniuose įrašuose.

Antra dalis „Turinio formos, priemonės ir laikmenos tipo žymėjimas bibliografiniuose apraiškų įrašuose“ skirta turinio formos, priemonės ir laikmenos tipų koduotų duomenų ir tekstinių pastabų įrašymo apraiškos bibliografinio įrašo naujuose UNIMARC/B formato laukuose taisyklėms.

Rengiant kitų autoritetinių ir bibliografinių įrašų tipų sudarymo taisykles vadovas bus nuolat atnaujinamas ir pildomas.

Naujasis el. išteklius skirtas Lietuvos bibliotekų ir kitų atminties institucijų duomenų bazių rengėjams, dirbantiems su UNIMARC bibliografinių ir autoritetinių įrašų sudarymo formatais.

Su el. ištekliumi galite susipažinti čia ›.