Telefonas Klaustukas Sitemap
Naujienos iliustracija 2021 m. rugpjūčio 25 d.

Nacionalinė biblioteka dalyvauja festivalyje „Sostinės dienos“

Kviečiame apsilankyti Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos renginiuose festivalyje „Sostinės dienos“. Festivalis vyks rugsėjo 3–5 dienomis.

NACIONALINĖJE BIBLIOTEKOJE

Rugsėjo 3 d. 17 val. R. Dichavičiaus knygos „Paminklas paminklui“ pristatymas

Nacionalinės bibliotekos Valstybingumo erdvėje bus pristatyta Rimanto Dichavičiaus knyga „Paminklas paminklui“ (Vilnius, 2020).

Garsus fotomenininkas R. Dichavičius Užupio žydų kapines pradėjo fotografuoti 1961 m., dar nežinodamas, kad vos po kelerių metų, 1964-aisiais, jos bus sunaikintos. Kapinių vaizdai ir antkapinių paminklų nuotraukos tapo unikaliu dokumentu, užfiksavusiu Vilniaus žydų bendruomenės praeitį ir kartu milžinišką kultūros praradimą.

„Paminklas paminklui“ yra daugiau nei fotoalbumas, tai pasakojimas apie kelias vilniečių žydų kartas, dėl sovietų antisemitinės politikos ir barbariško požiūrio į tautines kultūras netekusias savo kapų, ir pasakojimas apie Vilnių, praradusį itin reikšmingą istorinio paveldo objektą.

Renginyje dalyvaus R. Dichavičius, istorikė, kapinių tyrinėtoja Vida Girininkienė, istorikė, Vilniaus universiteto prof. Jurgita Verbickienė, Lietuvos žydų kapinių kultūros ekspertė, Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus istorikė Rūta Anulytė. Renginį moderuos Lietuvos nacionalinės bibliotekos Judaikos tyrimo centro vadovė dr. Lara Lempertienė.

Knygą „Paminklas paminklui“ bus galima įsigyti.

Būtina išankstinė registracija.

KNYGŲ AIKŠTĖJE

Rugsėjo 3 d. 11.30 val. „Tėčiai skaito vaikams“ 

Rugsėjo 3 d. 11.30 val. Nacionalinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas kviečia mažuosius skaitytojus ir jų tėvelius dalyvauti renginyje „Tėčiai skaito vaikams“. Knygas mažiesiems skaitys žinomi kultūros atstovai – rašytojas Dainius Gintalas ir aktorius Paulius Tamolė.

Skaitymo skatinimo programos projektu „Tėčiai skaito vaikams“ siekiama įkvėpti ir paskatinti tėčius prasmingai leisti laiką su vaikais, kartu atrasti knygos pažinimo džiaugsmą ir atkreipti visuomenės dėmesį į skaitymo svarbą. 

Skaitant knygas su vaiku ne tik skatinama jo kalbos ir pažinimo raida, turtinamas žodynas, gerinamas pasirengimas mokyklai, bet ir kuriami glaudūs tarpusavio santykiai. Moksliniai tyrimai atskleidė, kad vaikams reguliariai skaitant knygas gerėja ir tėvystės įgūdžiai, ir vaikų elgesys.  

Rugsėjo 3–5 d. orientaciniai žaidimai vaikams ir paaugliams „Perskaityk Vilnių“

Nacionalinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas kartu su Lietuvos kultūros institutu sukūrė du literatūrinius orientacinius žaidimus vaikams ir paaugliams „Perskaityk Vilnių“, kurie kviečia patikrinti savo literatūrines žinias. Išskirtine galimybe pasivaikščioti unikaliu literatūriniu maršrutu gali pasinaudoti visi „Sostinės dienų“ svečiai ir Vilniaus miesto gyventojai.  

Žaidimų dalyviai galės susipažinti su literatūriniais miesto objektais ir sužinoti jų istoriją iš arti. Žaidėjai atras naujas miesto vietas ir įmins pačias slapčiausias miesto paslaptis. Išsprendę orientacinio žaidimo užduotis rasite Vaikų ir jaunimo literatūros departamento specialistų rekomenduojamas knygas apie Vilnių. 

Kviečiame suburti savo komandą, pakviesti dalyvauti šeimos narius arba mesti iššūkį sau pačiam ir turiningai praleisti laiką. Jums tereikės geros nuotaikos ir išmaniojo telefono su interneto ryšiu. Žemėlapius ir visą reikiamą informaciją rugsėjo 3–5 dienomis rasite leidyklų paviljone „Knygų aikštė“, Nacionalinės bibliotekos stende ir Jaunųjų skaitytojų palapinėje. Pirmyn į literatūrinį nuotykį! 

Rugsėjo 3–5 d. Nacionalinės bibliotekos knygų stendas

Knygų aikštėje galėsite įsigyti Nacionalinės bibliotekos leidinių. Rugsėjo 3 d. 11–13 val. Nacionalinės bibliotekos stende svečiuosis knygos „Gražina tarp Lansbergių“ autorius, Nacionalinės bibliotekos Valstybingumo centro vadovas Matas Baltrukevičius – bus galima įsigyti knygą su autoriaus autografu.

Knygų aikštės darbo laikas:

Penktadienį 11–21 val.
Šeštadienį 10–21 val. 
Sekmadienį 10–19 val. 

Susitikime „Sostinės dienų“ renginiuose!