Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap
Iliustracija 2021 m. rugsėjo 15 d.

Mokymai Nacionalinėje bibliotekoje – darbui ir laisvalaikiui

Į biblioteką ateiname knygų turiningam laisvalaikiui, medžiagos moksliniam darbui, į kultūrinius renginius ar tiesiog ramiai pasivaikščioti ir pasidžiaugti aplinka. Esate laukiami ir bibliotekos mokymuose, kuriuose susipažinsite su valdžios institucijų elektroninėmis paslaugomis, sužinosite, kuo ypatinga teminė meno paieška, atrasite, kuo nepaprastos liaudies sutartinės. Taip pat išmoksite susirasti reikalingus Lietuvos teisės aktus, teismų praktikos bylas ar kitą medžiagą. Šiuo metu rengiami nuotoliniai ir gyvi mokymai bibliotekoje.

Nuotoliniai mokymai vyksta per „Microsoft Teams“ programą. Užsiregistravę gausite nuorodą, prie kurios prisijungę galėsite dalyvauti mokymuose. Trukmė – 1 val.

Rugsėjį kviečiame į šiuos nuotolinius mokymus:

  • Informacinis raštingumas: el. valdžios paslaugos. Pristatomos valdžios institucijų teikiamos elektroninės paslaugos. Pasakosime, kas yra elektroninės paslaugos, kokiais būdais galima jomis naudotis ir kokias svetaines pagal poreikius rekomenduojame.
  • Kuo skiriasi mada ir kostiumas – išmokite rasti žinių apie aprangos istoriją informacijos išteklių sistemose. Susipažinsite su kostiumo raida, įvairių epochų drabužių dėvėjimo įdomybėmis ir ypatybėmis. Išmoksite atskirti, kuo skiriasi mada ir kostiumas. Išgirsite rekomendacijų, kaip rasti informacijos apie kostiumo istoriją gausiuose šiuolaikiniuose informacijos ištekliuose.
  • Sutartinės: kas, kaip, kur ir kodėl. Susipažinsite su sutartinių kilmės hipotezėmis, priešistore mažiau žinomu, gilesniu – antropologiniu aspektu, su populiariausiais sutartinių tipais, žanro kilmės teorijomis, istoriniu kontekstu, ryškiausių tyrėjų įžvalgomis apie žanro mistifikuojamas savybes, kaip ir kokia kultūrinė sankloda lėmė lyčių diferenciaciją. Bus pateikiama nuorodų į autentiškus sutartinių garso įrašų informacinius šaltinius.

Nacionalinėje bibliotekoje yra galimybė susipažinti su lietuviška teisine duomenų baze „Infolex“.

Siūlome dvejus mokymus:

  • Posistemės „Teisės aktai“ ir „Teisėkūra“ lietuviškoje teisinėje duomenų bazėje „Infolex“.
  • Posistemė „Teismų praktika“ – bylų paieška lietuviškoje teisinėje duomenų bazėje „Infolex“.

Mokymuose patobulinsite teisines žinias, išmoksite susirasti reikalingus Lietuvos teisės aktus, teismų praktikos bylas ar kitą susijusią medžiagą.

Mokymų Nacionalinėje bibliotekoje trukmė – 2 val.

SVARBU! Nuo rugsėjo 13 d. Nacionalinės bibliotekos renginiuose (taip pat ir mokymuose, vykstančiuose bibliotekoje) galima dalyvauti tik turint galimybių pasą. Laikantis saugumo reikalavimų, dalyviai įleidžiami ne anksčiau nei likus 15 min. iki renginio. Lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių, į renginį neįleidžiami. Dalyviams rekomenduojama dėvėti apsaugines (medicinines) veido kaukes arba respiratorius, laikytis saugaus atstumo, naudotis rankų dezinfekcijos priemonėmis.

Išsamiau apie mokymų grafiką ir registraciją ›

Dėl COVID-19 vietų mokymuose yra ribota. Jei užsiregistravote, tačiau dėl pasikeitusių aplinkybių negalite dalyvauti, prašome apie tai informuoti kuo anksčiau. Jei kiltų klausimų, rašykite mums el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..