Telefonas Klaustukas Sitemap
2021 m. spalio 7 d.

Kaune – kultūrinės edukacijos forumas „Kultūra atrakina“

Spalio 6 d. Kaune vyko jau trečias kultūrinės edukacijos forumas „Kultūra atrakina“. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos organizuotas forumas – tai dalis Nacionalinės bibliotekos kartu su Kultūros ministerija ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerija vykdomo Kultūrinės edukacijos sistemos modernizavimo projekto veiklų.

Iš viso planuojama surengti 10 kultūrinės edukacijos forumų visose Lietuvos apskrityse. Pirmas forumas, vykęs rugpjūčio mėnesį Klaipėdoje, surengtas kartu su Klaipėdos kultūrų komunikacijų centru. Antras forumas Šiauliuose surengtas bendradarbiaujant su Šiaulių dailės galerija. Kaune prie renginio partnerių prisidėjo Lietuvos švietimo istorijos muziejus.

„Noriu pasidžiaugti, kad šiuo metu biblioteka vykdo keturis nacionalinio masto projektus. Kultūrinės edukacijos projektas yra labai svarbi šio proceso dalis, ypač dėl vykdomos sklaidos regionuose. Šiandien vyksta jau trečias kultūrinės edukacijos forumas už Vilniaus ribų, neskaičiuojant ir kitų veiklų regionuose. Šis projektas ypač svarbus ir dėl to, kad yra orientuotas į vertybinę dimensiją“, – sveikindamas forumo dalyvius kalbėjo Nacionalinės bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas.

Kultūrinės edukacijos forumo dalyvius taip pat pasveikino kultūros viceministras Albinas Vilčinskas ir švietimo, mokslo ir sporto ministrės patarėja Agnė Andriuškevičienė. Patirtimi dalijosi kultūrinės edukacijos ekspertai ir praktikai: Kultūrinės edukacijos sistemos modernizavimo projekto vadovė Giedrė Čistovienė, asociacijos „Žinių ekonomikos forumas“ vadovas Arminas Varanauskas, MO muziejaus edukacijų vadovė ir savanorių koordinatorė Jurgita Zigmantė, kino edukatorė Gintarė Pranarauskaitė, kultūros ir meno projektų kuratorė Inga Norkūnienė.

Renginio metu taip pat vyko Kauno apskrities kultūrinės edukacijos teikėjų, dirbančių pagal Kultūros paso programą, kontaktų mugė. Po forumo pranešimų dalies dalyviai pasiskirstė į keturias praktinių veiklų grupes, jose plačiau susipažino su Kaune veikiančių kultūros ir meno įstaigų – Lietuvos švietimo istorijos muziejaus, Kauno apskrities viešosios bibliotekos, Maironio lietuvių literatūros muziejaus padalinio Vaikų literatūros muziejus, Nacionalinio Kauno dramos teatro – vykdomomis edukacinėmis veiklomis, diskutavo apie kultūros ir meno pritaikymą ugdymo procesui. Skirtingas meno sritis ir organizacijas forumuose „Kultūra atrakina“ vienija bendras vardiklis – edukacija.

Nacionalinės kultūrinės edukacijos sistemos modernizavimo projekto tikslas – tobulinti kultūrinės edukacijos Lietuvoje sistemą ir įrankius (Kultūros paso programą, kultūrinės edukacijos koordinatorių ir kultūros edukatorių kompetencijas ir tinklą, kultūrines intervencijas bei tam pritaikytą IT sistemą) siekiant stiprinti mokinių ir pedagogų kultūrines kompetencijas, kūrybinį kritinį mąstymą ir taip ugdyti kitus ateičiai būtinus gebėjimus. Projektu siekiama sukurti kultūrinės edukacijos administravimo platformą ir palengvinti administracinę naštą, telkti kultūrinės edukacijos koordinatorių (formaliojo ir neformaliojo švietimo) tinklą, užtikrinant kokybišką kultūros ugdymą ir nuoseklų koordinavimą, stiprinti sukurtą kultūros edukatorių tinklą skatinant juos teikti kuo kokybiškesnes, įvairesnes kultūrines edukacijas.

Forumo įrašą galima rasti čia.

©  Giedriaus Meškausko nuotr.