Telefonas Klaustukas Sitemap
2021 m. spalio 14 d.

Pristatytos Nacionalinei bibliotekai padovanotos kartvelų kultūrą reprezentuojančios knygos

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos fondus papildė VšĮ „Lietuvių ir kartvelų draugystės ambasados“ dovanoti leidiniai. Iš viso Nacionalinei bibliotekai perduota šimtas kartvelų literatūrą ir kultūrą reprezentuojančių knygų. Spalio 13 d. VšĮ „Lietuvių ir kartvelų draugystės ambasada“ surengė dovanotų knygų pristatymo ir jų įstaigos prisistatymo renginį bibliotekoje. Susitikime dalyvavo Sakartvelo nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvos Respublikoje Levanas Gvachliani, Seimo nariai Viktoras Pranckietis ir Vilija Targamadzė, Sakartvelo diasporos ir jų šalimi, istorija, kultūra besidomintys žmonės, Nacionalinės bibliotekos atstovai.

Buvęs Seimo Pirmininkas prof. V. Pranckietis prisiminė, kaip lietuvių kalboje atsirado Sakartvelo pavadinimas, papasakojo apie idėjos atsiradimą ir kaip Valstybinė lietuvių kalbos komisija 2018 m. gegužės 3 d. patvirtino alternatyvų Gruzijos pavadinimą. Prof. habil. dr. V. Targamadzė pasidžiaugė ne tik dovanotomis knygomis, bet ir nuolat stiprėjančiais abiejų šalių draugystės ryšiais. „Mes turime puikų sambūrį, kuris gali virsti santalka bendriems tikslams pasiekti“, – sakė Seimo narė V. Targamadzė.

Nacionalinės bibliotekos Komunikacijos ir rinkodaros departamento direktorė Viktorija Pukėnaitė-Pigagienė pažymėjo, kad šių metų gegužę Nacionalinės bibliotekos pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su VšĮ „Lietuvių ir kartvelų draugystės ambasada“ atveria plačias galimybes abiem institucijoms bendradarbiauti siekiant aktualizuoti kartvelų literatūrą ir kultūrą, burti Lietuvos kartvelų bendruomenę, skatinti tarpkultūrinį dialogą ir kultūrinę diplomatiją.

Renginio dalyviai turėjo išskirtinę galimybę tapti Nacionalinės bibliotekos bendruomenės nariais. Jiems buvo įteikti Nacionalinės bibliotekos skaitytojo pažymėjimai. Juo tapo ir Sakartvelo nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius L. Gvachliani.

Perduotos knygos pažymėtos spaudu „Lietuvių ir kartvelų draugystės ambasados dovana“. Šie leidiniai išduodami Nacionalinės bibliotekos skaitytojams į namus, juos galima skaityti ir vietoje. Didžiąją dalį knygų padovanojo Gruzijos nacionalinė biblioteka. Knygų rinkinyje – Sakartvelo rašytojų klasikų kūryba, šiuolaikinių rašytojų grožinė literatūra ir poezija, vaikų literatūra, kalbos mokymosi priemonės, istoriniai-geografiniai leidiniai, net katalogas su 800 kartvelų vyno rūšių aprašymais. Knygos ne tik kartvelų, bet ir anglų, rusų, lietuvių kalbomis.

VšĮ „Lietuvių ir kartvelų draugystės ambasada“ yra nevyriausybinė pelno nesiekianti organizacija, skatinanti lietuvių ir kartvelų draugystę, abiejų tautų kultūrinį pažinimą, padedanti lietuvių ir kartvelų verslams integruotis Lietuvoje ir Sakartvele. Organizacijos steigimo idėja Niko Amirgulašvili kilo 2019-aisiais, kai jis pėsčiomis nužygiavo nuo Vilniaus iki Tbilisio taip siekdamas pastatyti simbolinį draugystės tiltą tarp Lietuvos ir Sakartvelo. Įstaigos planuose numatyta ir ateityje dovanoti Nacionalinei bibliotekai knygų ir kitų leidinių, vykdyti su kartvelų literatūra ir kultūra susijusius tarptautinius informacinius, edukacinius ir kultūros projektus.