Telefonas Klaustukas Sitemap
Iliustracija 2021 m. spalio 28 d.

Skelbiami kūrybiškiausios anotacijos konkurso „Pasaulis mano knygų lentynoje“ laureatai

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, bendradarbiaudama su Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla ir viešosiomis bibliotekomis, antrą kartą surengė kūrybiškiausios anotacijos konkursą. Visos Lietuvos ir ne tik skaitytojai buvo kviečiami pristatyti savo mėgstamiausią knygą. Beveik tris mėnesius knygų mylėtojai siuntė kūrybiškus mėgstamiausių knygų pristatymus. Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyvavusiesiems ir palaikiusiesiems už originalius darbus, kūrybišką žvilgsnį į tekstą ir meilę knygoms.

Konkursui prasidėjus dar vasaros atostogų įkarštyje, sulaukėme beveik 40 darbų, parašytų esė, eilėraščio, interviu ir kitomis formomis. Anotacijas konkursui siuntė ne tik suaugusieji, bet ir jauni skaitytojai. Jų dėmesį traukė ir lietuvių, ir užsienio autorių darbai, tiek naujausi, tiek klasika tapę grožinės literatūros, kraštotyros, filosofijos ir kitų sričių kūriniai. Į antrą etapą pateko dvylika komisijos aukščiausiai įvertintų darbų iš dviejų amžiaus grupių: iki 15 metų ir nuo 16 metų.

Kadangi skaitytojai aktyviai palaikė ne vieną dalyvį, remiantis jų balsais išrinkti net 4 laimėtojai (po du iš kiekvienos kategorijos). Dar du laimėtojus išrinko vertinimo komisija. Specialiu prizu už kūrybiškiausią Lietuvos rašytojų sąjungos leidykloje išleistos knygos anotaciją apdovanoja Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla.

Skelbiame ir sveikiname laureatus.

Daugiausia skaitytojų palaikymo ir simpatijų sulaukė:

  • Radvilas Butkus. Vytauto Račicko knygos „Geriausias draugas“ anotacija.  
  • Mūza Svetickaitė. Aušros Kaziliūnaitės knygos „Jūros nėra“ anotacija.
  • Julija Jonušauskaitė  David‘o Walliams‘o knygos „Vidurnakčio gauja“ anotacija.  
  • Marytė Burneikienė. Aldonos Ruseckaitės knygos „Dūžtančios formos. Romanas apie Vytautą Mačernį“ anotacija.

Daugiausia komisijos balsų pelnė:

  • Bernardas Pauželis. Karen M. McManus knygos „Vienas iš mūsų meluoja“ anotacija.
  • Gabija Šimkevičienė. Mari Poisson ir Saros Poisson knygos „Šabaš“ anotacija.

Specialiu prizu už kūrybiškiausią Lietuvos rašytojų sąjungos leidykloje išleistos knygos anotaciją Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla apdovanoja Marytę Burneikienę. Ji įvertinta už parengtą Aldonos Ruseckaitės knygos „Dūžtančios formos. Romanas apie Vytautą Mačernį“ anotaciją.

Laureatai ir dalyviai bus apdovanoti Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos ir Nacionalinės bibliotekos įsteigtais prizais.

Visi darbai buvo įdomūs, originalūs, kūrybiški, skirtingi – išrinkti kelis darbus buvo labai sudėtinga, todėl tikime, jog bendrausime ir būsimuose konkursuose. Su laureatais susisieksime el. paštu.