Telefonas Klaustukas Sitemap
Naujienos iliustracija 2022 m. vasario 10 d.

Vasario 14–20 d. „Knygų savaitė“ kviečia į susitikimus ir pokalbius apie naujas knygas

Vasario 14–20 d. literatūrinių renginių ciklas „Knygų savaitė“, buriantis leidėjus, bibliotekas ir visus, mėgstančius skaityti, kviečia į dešimtis susitikimų ir pokalbių su Lietuvos bei užsienio autoriais.

Šių metų „Knygų savaitės“ šūkis – mus jungia knygos. Skaitanti, literatūra ir kultūros naujienomis aktyviai besidominti bendruomenė jau antrus metus kviečiama susipažinti su knygų naujienomis, stebėti renginius ir susitikimus, prisijungti prie dirbtuvių ir kitų renginių.

Programoje – lietuvių autoriai ir užsienio svečiai

Nuo vasario 14 d. LRT mediatekoje patogiu metu bus galima peržiūrėti gausybę renginių, tarp jų ir pašnekesius su pasaulyje žinomais autoriais. Žiūrovai išvys, ką apie savo naujausią romaną „Klara ir Saulė“ pasakoja Nobelio literatūros premijos laureatas Kazuo Ishiguro. Praėjusių metų pabaigoje pasirodžiusią savo knygą apie grybus „Raizgus gyvenimas“ pristatys žymus britų biologas Merlinas Sheldrakeʼas. Australų rašytoją, romanų „Paskutinės apeigos“, „Gerieji žmonės“ autorę Hannah Kent kalbins rinkodaros specialistė Dovilė Filmanavičiūtė.

Renginių cikle sutiko dalyvauti daug metų į Lietuvą atvykti kviestas Robertas Seethaleris. Jis su Berlyne gyvenančia rašytoja Lina Ever kalbėsis ne tik apie du skaitytojams jau žinomus savo romanus – „Visas gyvenimas“ ir „Tabakininkas“, bet ir apie naująjį romaną „Laukas“, kuris jau šią savaitę pasirodys lietuviškai.

Taip pat programoje – puikiai pažįstamų lietuvių autorių knygų pristatymai ir diskusijos. Naujausią knygą „Minaretas ir 7“ pristatys Undinė Radzevičiūtė, o idėjų romano „Ch.“ autorius, istorikas Tomas Vaiseta ir Paulius Subačius kalbėsis apie Vakarų kultūros pabaigą. Žiūrovai galės išvysti šią vasarą vykusių pokalbių su rašytoja Kristina Sabaliauskaite įrašus, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė Vaiva Grainytė apie būsimą savo romaną „Rožės ir bulvės“ diskutuos su menininkais Nomeda ir Gediminu Urbonais.

Leidykla „Kitos knygos“ pristatys Evaldo Kazlausko pokalbį su Silvia Foti apie jos knygą „Vėtra Lietaus šalyje“. Istorikas Aurimas Švedas su knygos „Vilnius: savas ir svetimas“ autoriumi Laimonu Briedžiu kalbėsis apie Lietuvos sostinės pėdsakus plačiajame pasaulyje. Vilniaus temą plėtos „Vilniaus sekretų“ autorė Laura Švedaitė.

Į diskusiją apie skaitymo formatų įvairovę kvies Lietuvos aklųjų biblioteka, o Trakų viešoji biblioteka lauks skaitytojų susitikime su naują romaną išleidžiančiu Ryčiu Sabu. Audrius Ožalas, Dovilė Filmanavičiūtė, poetas bei vertėjas Marius Burokas ir Vitalija Maksvytė kalbėsis apie tai, kokia yra literatūros premijų paskirtis.

Renginiai vaikams

Jauniesiems skaitytojams organizuojamos Sigutės Ach (leidykla „Nieko rimto“) dirbtuvės ir Vilniaus rajono savivaldybės centrinės bibliotekos inicijuota viktorina „Ką žinome apie knygas“.

Dvi knygas pristatys žinoma vaikų rašytoja Jolita Zykutė. Apie Lietuvos valdovus kalbėsis knygos „Lietuvos valdovai pasakoja vaikams“ autorius Zigmas Vitkus, Mūza Svetickaitė ir Luka Lesauskaitė. O knygą apie karališką vaikystę ir vieną 1529 metų rudens dieną skaityti jau mokantiems, bet ir piešti bei kurti istorijas mėgstantiems vaikams pristatys Valdovų rūmų muziejus.

Apie nepatogias temas knygose vaikams kalbėsis psichologė Giedrė Sujetaitė-Volungevičienė, rašytojas Virgis Šidlauskas, vaikų literatūros apžvalgininkė Agnė Skučaitė-Leonavičienė ir jos sūnus. Knygos „Matildos efektas“ kūrėjos britų rašytoja Ellie Irving ir iliustruotoja Kornelija Žalpytė šnekėsis apie šios knygos kelią bei įkvepiančias teisybės paieškas.

„Knygų savaitės“ programą ir naujienas sekite svetainėje knygusavaite.lt.

Šiemet „Knygų savaitėje“ dalyvauja leidyklos „Actus magnus“, „Alma littera“, „Baltos lankos“, „Baltų lankų vadovėliai“, „Kitos knygos“, Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, „Nieko rimto“, „Phi knygos“, „Slinktys“, nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, platforma „Neakivaizdinis Vilnius“, Lietuvos aklųjų biblioteka, Vilniaus rajono savivaldybės centrinė biblioteka.

Pagrindiniais renginio partneriai Vilniaus miesto savivaldybė ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka; informacinis renginio partneris – Lietuvos radijas ir televizija.

Renginio draugai: knygos.lt, „Knygų klubas“, patogupirkti.lt, „Pegasas“, perkuknyga.lt, „Senukai“, „Vaga“.

„Knygų savaitė“ vyks vasario 14–20 d.