Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap
Iliustracija 2022 m. spalio 20 d.

Skelbiamas kūrybiškiausios anotacijos konkursas „Pasaulis mano knygų lentynoje“

Pasaulį pažinti keliaujant – nuostabi patirtis, tačiau nuo senų laikų pažinimo raktas į svečias šalis, kultūras ir neįtikėtinas istorijas buvo ir knyga. Knygose rasime kelionių po egzotiškas šalis, kvapą gniaužiančių nuotykių, romantinių ir gyvenimiškų patirčių kupinų istorijų, egzistencinių apmąstymų. O kas slypi Jūsų asmeninėse bibliotekose? Kokias knygas vertinate ir branginate Jūs?

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, bendradarbiaudama su Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla ir viešosiomis bibliotekomis, trečią kartą kviečia skaitytojus dalyvauti kūrybiškiausios anotacijos konkurse ir pristatyti savo mėgstamiausią knygą. Svarbu KŪRYBIŠKUMAS, todėl anotacija gali būti eiliuota, akademinė, eseistinė, gali turėti net parodijos bruožų. Kviečiame rinktis mėgstamiausių lietuvių arba užsienio autorių kūrybą. Pasirinkta užsienio autoriaus knyga turi būti išversta į lietuvių kalbą. Taip pat kviečiame nufotografuoti savo knygų lentyną ir atskleisti, kaip atrodo jūsų knygų pasaulis.

Konkurse kviečiami dalyvauti visi: moksleiviai, studentai, literatūros mylėtojai, plunksną jau įvaldę ar mėgstantys rašyti kartkartėmis. Konkurso dalyviai rungsis keliose amžiaus grupėse.

Kaip vyks konkursas?

  • Pirmas žingsnis: nufotografuokite savo knygų lentyną. Nuotrauka – būtina konkurso darbo dalis.
  • Antras žingsnis: trumpai ir kūrybiškai aprašykite (iki 2000 spaudos ženklų su tarpais) mėgstamiausią ar įdomiausią savo namų bibliotekos knygą.
  • Trečias žingsnis: anotaciją lietuvių kalba iki lapkričio 22 d. atsiųskite elektroniniu paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. Laiške nurodykite vardą, pavardę arba slapyvardį, amžių, apžvelgiamo kūrinio autorių ir pavadinimą.

Plagijuotos anotacijos nebus vertinamos. 

Kūrybiškiausi ir originaliausi specialios vertinimo komisijos išrinkti darbai bus skelbiami Nacionalinės bibliotekos „Facebook“ paskyroje.

Darbus vertins Lietuvos nacionalinės bibliotekos darbuotojai Eglė Baliutavičiūtė, dr. Dalia Cidzikaitė, Silvija Stankevičiūtė, dr. Dainius Vaitiekūnas ir Deimantė Žukauskienė.

Lapkričio 28 d. Nacionalinės bibliotekos „Facebook“ paskyroje bus skelbiamas atskiras balsavimas dėl vertinimo komisijos išrinktų darbų. Tuomet bus labai svarbus skaitytojų balsas ir palaikymas. Keturis nugalėtojus išrinks komisijos nariai, kitus du – skaitytojai, spausdami „patinka“ už labiausiai patikusį darbą.

Specialiu prizu už kūrybiškiausią Lietuvos rašytojų sąjungos leidykloje išleistos knygos anotaciją apdovanos leidykla. 

Gruodžio 6 d. paskelbti laimėtojai bus apdovanoti Nacionalinės bibliotekos ir Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos įsteigtais prizais.

Trumpai apie konkursą

Konkurso laikas
nuotraukas ir anotacijas galite siųsti iki lapkričio 22 d.
Daugiau informacijos
socialiniame tinkle „Facebook“
Organizatoriai
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Partneris
Lietuvos rašytojų sąjunga