Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap
Metų knygos rinkimų plakatas-iliustracija 2023 m. kovo 22 d.

Kviečiame į susitikimus su akcijoje „Metų knygos rinkimai 2022“ nominuotų knygų autoriais

Akcija „Metų knygos rinkimai“ – kasmetinė šventė ir rašytojams, ir skaitytojams. Šių metų Vilniaus knygų mugėje paskelbtos komisijos atrinktos nominuotos knygos penkiose kategorijose: suaugusiųjų prozos, poezijos, publicistikos ir dokumentikos, knygų paaugliams bei vaikams.

Kviečiame į pokalbių ciklą, skirtą kiekvienai akcijos kategorijai aptarti ir susipažinti su nominuotų knygų kūrėjais. Susitikimai vyks Vilniaus literatų namuose (Šv. Jono g. 11-16).

Susitikimas su knygų paaugliams kategorijoje nominuotais autoriais

Data: 2023-03-28

Renginio pradžia: 11.30 val.

Susitikime dalyvaus ir apie knygas kalbėsis knygų paaugliams kategorijoje nominuoti knygų kūrėjai: Ilona Ežerinytė, Viktoras Jasaitis, Justinas Žilinskas. Pokalbį moderuos vaikų literatūros specialistė Eglė Baliutavičiūtė.

Susitikimas su publicistikos ir dokumentikos kategorijoje nominuotų knygų autoriais

Data: 2023-04-04

Renginio pradžia: 17 val.

Susitikime dalyvaus ir apie knygas kalbėsis publicistikos ir dokumentikos kategorijoje nominuoti knygų kūrėjai: Valdemaras Klumbys, Tomas Vaiseta, Rimantas Kmita, Dalia Leinartė, Romualdas Maskoliūnas ir Algis Mickūnas. Renginį ves Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo centro vyriausiasis tyrėjas Matas Baltrukevičius.

Susitikimas su prozos suaugusiesiems kategorijoje nominuotų knygų autoriais

Data: 2023-04-05

Renginio pradžia: 17.30 val.

Susitikime dalyvaus ir apie knygas kalbėsis prozos suaugusiesiems kategorijoje nominuoti knygų kūrėjai: Akvilina Cicėnaitė, Eglė Frank ir Jurga Vilė. Renginį ves literatūros kritikė, žurnalo „Literatūra ir menas“ kritikos skilties redaktorė dr. Virginija Cibarauskė.

Susitikimas su poezijos kategorijoje nominuotų knygų autoriais

Data: 2023-04-12

Renginio pradžia: 18 val.

Susitikime dalyvaus ir apie knygas kalbėsis poezijos kategorijoje nominuoti knygų kūrėjai: Greta Ambrazaitė, Dovilė Bagdonaitė, Ramunė Brundzaitė, Birutė Grašytė-Black ir Julius Keleras. Renginį ves literatūros kritikė, žurnalo „Literatūra ir menas“ kritikos skilties redaktorė dr. Virginija Cibarauskė.

Susitikimas su knygų vaikams kategorijoje nominuotais autoriais

Data: 2023-04-21

Renginio pradžia: 13 val.

Susitikime dalyvaus ir apie knygas kalbėsis knygų vaikams kategorijoje nominuoti kūrėjai: Evelina Daciūtė, Aušra Kiudulaitė, Ilona Ežerinytė, Marija Rubavičiūtė, Kęstutis Kasparavičius, Indrė Šalčiūtė, Kotryna Zylė. Pokalbį moderuos edukatorė, literatūros specialistė Eglė Gudonytė.

Su visomis nominuotomis knygomis ir jų autoriais susipažinti ir atiduoti savo balsą iki balandžio 23 d. galima čia: https://skaitymometai.lnb.lt/index.php?3955844683.

Akcijos laimėtojai bus skelbiami gegužės 7 d., Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną.

Akciją „Metų knygos rinkimai“ rengia Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija. Akcijos partnerė – Lietuvos leidėjų asociacija.

Šie knygų rinkimai yra Skaitymo skatinimo programos, kurią finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, dalis.

Daugiau apie akciją galite sužinoti www.skaitymometai.lt.