Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap

Renginiai ir parodos

Parodos iliustracija

Kateryna Beslik. Huliaipolė – mano mažoji Tėvynė

2023 m. rugsėjo 1 d. – rugsėjo 25 d.

Rugsėjo 1 d. 18 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje pristatoma Ukrainos dizainerės ir menininkės Katerynos Beslik personalinė paroda „Huliaipolė – mano mažoji Tėvynė“.

Parodoje pasakojama apie menininkės gimtąjį miestą Zaporižios srityje Huliaipolę, esantį karo zonoje, ir ten apsistojusius žmones, tarp jų ir Katios šeimą. Nuo 2022 m. kovo pradžios mieste nėra elektros, dujų, vandens ir įprasto susisiekimo, jį nuolat apšaudo ir bombarduoja priešai.

Huliaipolėje ir kituose panašiuose miestuose gyvenantys žmonės gali sukelti skirtingus jausmus: susižavėjimą ir pasmerkimą, pasididžiavimą ar gailestį, panieką, supratimą ar pagarbą. Tai žmonės, dėl asmeninių priežasčių pasirinkę likti namuose, net ekstremaliausiomis aplinkybėmis.

Menininkė tyrinėja savo krašto dvasią ir šių žmonių jausmus. Kodėl jie ir toliau gyvena tokiomis sąlygomis? Ką jaučia? Kas jiems yra namai?

„Po apsilankymo ten šių metų birželį tikrai labai išsigandau. Mačiau miesto žmonių stiprybę, drąsą, optimizmą ir tai, kaip žmogaus psichika prisitaiko prie visko ir sustingdo ar sugriauna kai kuriuos jausmus.

Man Huliaipolės kraštas yra laukas, vėjas, maištas, laisvė ir gyvenimo troškulys“.

Kateryna Beslik pastaruosius aštuonerius metus yra drabužių dizainerė ir stilistė. Ši paroda – pirmieji žingsniai siekiant plėsti kūrybinių sumanymų lauką, pristatyti mados menininkę, pasitelkiant sau artimiausias medžiagas – antrines žaliavas, tekstilę.

Kol veiks paroda, bus renkama humanitarinė pagalba Huliaipolei.

Parodą apžiūrėti Nacionalinės bibliotekos lankytojai galės rugsėjo 1–25 d. Parodų salėje (III a.).

Rėmėjai:

„Ukreate Hub“ renginio partneriai, Atviros Lietuvos fondas

Plakate panaudota Marcin Kruk fotografija

Daugiau menininkės kūrybos ›

Trumpai apie parodą

Data
rugsėjo 1–25 d.
Laikas
bibliotekos darbo metu
Vieta
Parodų salė, III a.
Trukmė
1,5 val.
Dalyvavimas
įėjimas laisvas
Rėmėjai
„Ukreate Hub“ renginio partneriai, Atviros Lietuvos fondas
Svarbu
parodos atidarymas vyks anglų kalba
Daugiau informacijos
socialiniame tinkle „Facebook“

Rekomenduojame