Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap

Renginiai ir parodos

Ekspozicijos iliustracija

Ekspozicija „Lietuva yra. Diplomatai Lozoraičiai dėl Nepriklausomybės“

2024 m. kovo 14 d. – balandžio 29 d.

Minint Kovo 11-ąją ir Diplomatų Lozoraičių metus Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo erdvėje pradės veikti ekspozicija „Lietuva yra. Diplomatai Lozoraičiai dėl Nepriklausomybės“. Ekspozicija atidaroma kovo 14 d. 18 val. vyksiančia diskusija apie Lietuvos diplomatiją, kurios dalyviai diskutuos ir apie diplomatų Lozoraičių indėlį į nepriklausomybę.

Diplomatų Lozoraičių šeima – tarnystės tėvynei simbolis ir vieni labiausiai Lietuvos nepriklausomybės tikslui nusipelniusių diplomatų. Į Stasį Lozoraitį vyresnįjį šiandien atsigręžiame kaip į Lietuvos diplomatijos šefą, koordinavusį užsienyje likusių okupuotos Lietuvos diplomatų veiklą. Jo sūnūs Stasys Lozoraitis jaunesnysis ir Kazys Lozoraitis tęsė tėvo diplomatinę misiją, Stasys kaip Lietuvos atstovas Vašingtone ir prie Šventojo Sosto, Kazys – kaip aktyvus visuomenės veikėjas, atstovybės prie Šventojo Sosto pareigūnas.

Ekspozicijoje eksponuojami leidiniai iš šeimos bibliotekos, saugomos Nacionalinės bibliotekos fonduose. Eksponatai liudija ne tik apie diplomatų pastangas kelti Lietuvos nepriklausomybės pripažinimo klausimą tarptautinėje bendruomenėje, bet ir apie diplomatijos svarbą formuojant tautos tapatybę ir istoriją.

Ši ekspozicija yra Diplomatų Lozoraičių metams paminėti skirtos ekspozicijų serijos pirma dalis.

Ekspoziciją Valstybingumo erdvėje (II a.) kviečiame apžiūrėti iki balandžio 29 d. Nacionalinės bibliotekos darbo laiku.

Sklaidai panaudota S. ir S. Lozoraičių muziejaus nuotrauka.

Trumpai apie parodą

Data
parodos atidarymas – kovo 14 d. 18 val.
paroda veiks 2024 m. kovo 14 d. – 2024 m. balandžio 29 d.
Vieta
Valstybingumo erdvė, II a.
Dalyvavimas
įėjimas laisvas
Daugiau informacijos
socialiniame tinkle „Facebook“ ›

Rekomenduojame