Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginiai ir parodos

Iliustracija

Malvinos Jelinskaitės fotografijų paroda „Ex nihilo. Atsitiktinai ir paradoksaliai“

2021 m. gegužės 21 d. – rugsėjo 5 d.

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka džiaugiasi galėdama pakviesti į personalinę Malvinos Jelinskaitės fotografijų parodą. M. Jelinskaitė – viena iš kelių abstrakčios fotografijos kūrėjų Lietuvoje, jos filosofinė ir kartu spontaniška kūryba kviečia žiūrovą patyrinėti individualios vaizduotės ribas.

„Esu įsitikinusi, kad mano spontaniškasis vaizduotės išsilaisvinimas prasideda nuo proto ir sąmonės blukinimo, nuo sokratiškojo „žinau, kad nieko nežinau“. Mano kuriama fotografinė tikrovė yra ne kas kita kaip poreikis priartėti prie savo individualumo ribų ir atverti sau, o galbūt ir kitiems naujas tapatybės formas“, – teigia kūrėja.

Menotyrininko Kęstučio Šapokos teigimu, „<...> Malvinos Jelinskaitės fotografinio medijavimo praktikos balansuoja tarp to, ką galima vadinti bandymu užčiuopti tai, kas neužčiuopiama, užfiksuoti tai, kas nematoma plika akimi ir tarp pastangos neužčiuopti to, kas yra užčiuopiama, ne(pa)matyti to, kas yra akivaizdu.“

Pagrindinis M. Jelinskaitės parodoje keliamas klausimas: kaip aš, kaip menininkė, kuriu žinojimą? Kaip kuriant tokį žinojimą dalyvauja fotografijos procesas? Kaip veikia fotografinė atmintis? Kur slypi individualumas ir kas jį apibrėžia?

Išplaukę M. Jelinskaitės sukurti vaizdai kviečia kartu patirti tuštumas, egzistuojančias už fotografijose matomų objektų, santykius tarp daiktų, linijų, formų, konkretumo ir iliuzijos.

Trumpai apie parodą

Data
gegužės 21–rugsėjo 5 d.
Laikas
Nacionalinės bibliotekos darbo laiku
Vieta
atrijus, V a.
Dalyvavimas
įėjimas laisvas
Daugiau informacijos
socialiniame tinkle „Facebook“
Organizatoriai
Malvina Jelinskaitė
Partneriai ir rėmėjai
partneris – Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba

Logotipai