Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginiai ir parodos

Iliustracija

Vitražų paroda „55 spalvoti stiklai“

2021 m. liepos 4 d. – rugpjūčio 26 d.

Šiemet tęsiame tradicija tapusią Vilniaus dailės akademijos (VDA) Įvietinto meno ir scenografijos katedros vitražo specializacijos studentų darbų kelionę – vasarą jie „vyksta atostogauti“ į Palangą. Šie metai Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasarai skaityklai yra ypatingi – švenčiamas gražus jubiliejus, tad VDA nutarė padovanoti Palangos kurortui simbolišką „55 spalvotų stiklų“ parodą.

Vitražo menas turi gilias tradicijas – pirmiausia jis asocijuojasi su viduramžių katedrų statybomis ir architektūros inovacijomis, leidusiomis atsirasti didelėms langų ertmėms, šviesos srautui patekti į tamsią ir šaltą patalpą. Tačiau vitražas nėra tik tai, kas puošia religines šventoves ar viešuosius pastatus. Dėl sparčiai besivystančių inovacijų transformuojasi ir pats vitražo menas. Suklesti šiuolaikinio vitražo, dar kitaip vadinamo architektūriniu stiklu, menas. Vitražą galime atrasti ne tik šiuolaikiniame interjere, viešosiose atvirose erdvėse, bet ir kaip savarankiškai egzistuojantį meną – parodose.

VDA Įvietinto meno ir scenografijos katedros vitražo specializacijos studentų, absolventų ir dėstytojų vitražo parodą „55 spalvoti stiklai“ šiemet pristato studentai Urtė Lagunavičiūtė, Ieva Šešelgytė, Izabela Carlucci, Karolina Voicechovskaja, Agnė Kurklietytė, Vilma Magelinskaitė, Alma Glinskaitė ir Erikas Siliuk, taip pat dėstytoja doc. Ieva Paltanavičiūtė.

Ši paroda – jaunų žmonių paieškos, mėginimai prakalbinti šią šaltą, kartais labai karštą, aštrią, o kartais labai aptakią, skaidrią ar beveik nepermatomą substanciją.

Užsukite pasigrožėti.

Trumpai apie parodą

Data
liepos 4 d. – rugpjūčio 26 d.
Laikas
skaityklos darbo laiku
Vieta
Palangos vasaros skaitykla (Vytauto g. 72, Palanga)
Dalyvavimas
įėjimas laisvas
Daugiau informacijos
socialiniame tinkle „Facebook“