Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginiai ir parodos

Iliustracija

Fotografijų paroda „Religijos ir įsitikinimų laisvė Lietuvoje“

2021 m. gruodžio 9 d. – gruodžio 15 d.

Įgyvendindamas projektą „Religijos ir įsitikinimų laisvė Lietuvoje: įveikiant stigmatizaciją ir netoleranciją“ Naujųjų religijų tyrimų ir informacijos centras (NRTIC) kartu su Lietuvos žurnalistų sąjunga (LŽS) rengė žurnalistų ir fotografų mokymus Klaipėdoje ir Kaune, kūrybinius rašinių ir fotografijų konkursus. Vienas iš projekto tikslų – rengiant parodas prisidėti prie informacijos apie religinę įvairovę sklaidos, žmonių teisės reikšti savo įsitikinimus ir religijos laisvės puoselėjimo Lietuvoje. Projekto metu pristatytų mokslininkų tyrimų duomenys leidžia teigti, kad Lietuvos gyventojai išpažįsta įvairius religinius tikėjimus, skirtingai juos pritaiko savo gyvenime, o religinės mažumos Lietuvoje vis dar yra stigmatizuojamos ir marginalizuojamos.

Fotografijų konkurso apie religijas laureatais tapo trys profesionalūs fotografai: Virgilijus Usinavičius už nuotraukų seriją apie Kryžių kalno ir Žemaičių Kalvarijos atlaidus, Ramūnas Danisevičius – už kunigo Ričardo Doveikos nuotrauką statomoje bažnyčioje ir Alfredas Pliadis, įamžinęs Rasos šventės Rumšiškėse akimirkas.

Parodoje eksponuojamos ne tik konkurso laureatų, bet ir kitų žinomų spaudos fotografijos meistrų darbai – tai vilniečių Sauliaus Žiūros, Ramūno Guigos, kauniečių Modesto Patašiaus, Roko Tenio, taip pat fotografų Algio Veličkos, Evaldo Griniaus, Kazimiero Linkevičiaus darbai. Nuotraukos atspindi ne tik savitą kūrėjų požiūrį, bet ir fiksuoja religijos suvokimo reiškinius visuomenėje: vartotojiškumą, laikinumą, sakralumą, tikros atgailos kančią, vienatvę. Dažnai vizualia kalba kalbantys kūrėjai gali ne tik nustebinti žiūrovą, bet, leisdami išvysti meistriškai sustabdytos akimirkos emociją, sklindančią iš fotografijos, ir pakeisti jo nuomonę. Konkurso dalyviai buvo skatinami žvelgti plačiau, giliau, griauti viešoje erdvėje nusistovėjusius stereotipus ir aktyviai dalintis savo kurtais darbais religijų tema.

Projektas „Religijos ir įsitikinimų laisvė Lietuvoje: įveikiant stigmatizaciją ir netoleranciją", finansuotas Aktyvių piliečių fondo pagal Europos ekonominės erdvės (EEE) finansinį mechanizmą (www.eeagrants.org / www.norwaygrants.org).

Projekto vykdytojas Naujųjų religijų tyrimų ir informacijos centras (NRTIC) ir partneris Lietuvos žurnalistų sąjunga (LŽS) tikisi, jog didesnė informacijos sklaida įvairiose visuomenės grupėse apie religinę įvairovę ir religijos laisvę paskatins kritišką visuomenės požiūrį į religinių mažumų stigmatizavimą, neigiamų „etikečių“ klijavimą, atsiras daugiau prielaidų suprasti ir toleruoti žmonių teisę išpažinti įvairias religijas, turėti skirtingus įsitikinimus.

Trumpai apie parodą

Data
gruodžio 9–15 d.
Laikas
bibliotekos darbo laiku
Vieta
centriniai laiptai
Dalyvavimas
tik su galiojančiu galimybių pasu arba kitu jam prilygintu dokumentu
Organizatorius
Naujųjų religijų tyrimų ir informacijos centras (NRTIC)
Daugiau informacijos
socialiniame tinkle „Facebook“