Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap

The East and Central Europe Journal Donation Project

Projekto tikslas

Atkurti ir vystyti pagrindinių mokslinių ir akademinių bibliotekų fondus, kurie nukentėjo dėl politinio poveikio ir ekonominio nepritekliaus.

Projekto uždaviniai

Prenumeruoti pagrindinius mokslinius Vakarų šalių žurnalus ir tenkinti aktualius vartotojų informacinius poreikius.

Projekto trukmė

2015 m. sausis–gruodis

Projekto vykdytojas

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

Projekto partneriai

The New School for Social Research (Niujorkas)

Projektą koordinuojantis Nacionalinės bibliotekos padalinys

Bibliotekos fondo plėtros skyrius

Projekto finansavimo šaltinis ir vertė (Eur)

Projektą remia įvairūs fondai: The Carnegie Corporation of New York, The MacArthur Foundation, The Atlantic Philanthropies, The Ford Foundation, The Samuel Rubin Foundation, The Christopher Reynolds Foundation, The Newman's Own Foundation, The Open Society Foundation (OSF), The Soros Foundation, Rockefeller Financial Services, The Andrew Mellon Foundation, United States Information Agency, The Smith Richardson Foundation, The Eurasia Foundation ir kiti privatūs rėmėjai. 2014 m. gauta 20 pavadinimų serialinių leidinių už maždaug 5 000 Eur.

Projekto pristatymas

Tęstinis projektas, vykdomas nuo 1991 m., skirtas SSRS ir buvusio socialistinio lagerio bei besivystančių valstybių mokslinėms ir akademinėms bibliotekoms, kurios siekia atkurti savo mokslinių žurnalų fondą ir pildyti jį anglų kalba leidžiamais Vakarų šalių leidiniais. Įgyvendinant projektą kasmet patikslinami gaunamų žurnalų pavadinimai (jų skaičius kinta), pirmiausia atrenkami socialinių mokslų srities žurnalai. Projektas itin svarbus dėl tęstinumo, taip pat jis padeda geriau atrinkti informacijos šaltinius ir efektyviai organizuoti informacijos sklaidą remiantis aktualiais ir vertingais Vakarų šalių žurnalais.

Atsakingas asmuo

Loreta Čepulienė, Bibliotekos fondo plėtros skyriaus vyriausioji bibliotekininkė užsienio dokumentų komplektavimui, tel. (8 5) 239 8612, el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.