Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginiai ir parodos

Renginio iliustracija

Pirmoji Lietuvos Respublika kovoje už laisvę ir nepriklausomybę

2023 m. rugsėjo 22 d. 16.00 val. – 18.00 val.

Ši knyga sudaryta iš Algirdo Martyno Budreckio tekstų, originaliai rašytų lietuvių ir anglų kalbomis. Jie susiję su pirmosios Lietuvos Respublikos gyvavimo laikotarpiu, jos kova už nepriklausomybę, pastangomis išlikti ir atgauti laisvę, kai jos neteko 1940-aisiais.

Istorikas A. M. Budreckis (1938–2000) gimė Niuarke, didžiausiame Naujojo Džersio (JAV) valstijos mieste, 1963 m. baigė Ratgerso universitetą, įgijo filosofijos daktaro laipsnį (1965).

A. M. Budreckio istorinių tekstų aprėptis plati. Jis rašė ir apie senosios Lietuvos valstybės istorinę raidą, jos kultūrinius pasiekimus ir transformacijas Reformacijos epochoje, apie Abiejų Tautų Respublikos saulėlydžio dienas, bandymus išsivaduoti iš carinės Rusijos gniaužtų, svarstė XIX a. pabaigos – XX a. pradžios lietuvių atgimimo, taip pat Amerikos lietuvių istorijos klausimus.

Knygoje surinkti tekstai yra apie Naujųjų laikų (maždaug 1918–1944 m.) Lietuvos istoriją, susijusią su jos kova už laisvę ir nepriklausomybę karinių, politinių ir diplomatinių mūšių arenose.

A. M. Budreckio knygos „Pirmoji Lietuvos Respublika: kovoje už laisvę ir nepriklausomybę“ pristatymas vyks rugsėjo 22 d. 16 val. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo erdvėje, II a., 237 kab. (Gedimino pr. 51, Vilnius).

Renginyje dalyvaus knygos autoriaus žmona Giedrė, sūnus Gediminas, dukra Daina, knygos sudarytojas, Nacionalinės bibliotekos vyriausiasis tyrėjas Vidmantas Valiušaitis, kultūros istorikas, Lietuvos kultūros tyrimų instituto vyriausiasis mokslo darbuotojas, rašytojas, filosofijos mokslų dr. Vytautas Rubavičius, istorikas, Vytauto Didžiojo universiteto profesorius dr. Juozas Skirius.

Maloniai kviečiame!

Trumpai apie renginį

Data
rugsėjo 22 d.
Laikas
16 val.
Vieta
Valstybingumo erdvė, II a.
Dalyvavimas
įėjimas laisvas
Trukmė
2 val.
Organizatoriai
Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras, Nacionalinė biblioteka
Svarbu
renginyje gali būti fotografuojama ir (ar) filmuojama
Daugiau informacijos
socialiniame tinkle „Facebook“