Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginiai ir parodos

Renginio iliustracija

Sesers Felicijos Nijolės Sadūnaitės knygos „Skubėkime daryti gera“ naujo leidimo pristatymas

2023 m. rugsėjo 21 d. 18.00 val. – 20.30 val.

Bėgantis laikas sovietinio okupacinio režimo laikotarpio realijas ir tuometines aktualijas nusineša vis tolyn. Iš kolektyvinės ar individualios atminties dylantys įvykiai, datos, asmenys kai kada atrodo vos beįžiūrimi, o jaunųjų kartų, gimusių sykiu su atkurta nepriklausomybe arba vėliau, visai nepažinti ir todėl nežinomi.

Rugsėjo 21 d. 18 val. kviečiame į sesers Felicijos Nijolės Sadūnaitės knygos „Skubėkime daryti gera“ naujo leidimo pristatymą Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Konferencijų salėje (V a.).

Pasak renginio organizatorių, Lietuvos pasipriešinimo sovietiniam okupaciniam režimui dalyvės, Laisvės premijos laureatės, pasaulyje žinomos tikinčiųjų ir žmogaus teisių gynėjos sesers F. N. Sadūnaitės knyga „Skubėkime daryti gera“ – polifoninis literatūros kūrinys, darniai jungiantis istorinio, religinio ir autobiografinio naratyvo registrus. Atsiminimus vienija pasitikėjimo Dievu leitmotyvas, prigimtinėmis vertybėmis grįsta laikysena, politinė ir visuomeninė nuostata, išsiskleidusi konkrečiais žodžiais ir darbais. Autobiografijos momentus (asmeninę autorės akistatą su totalitarine sovietų sistema) pildo per gyvenimą sutiktų šviesuolių portretai. Nemaža dalis istorinio pasakojimo dėmenų savitai nusidriekia iki šiandienos, regisi atpažįstami ir iš naujo aktualiai suskamba dabartinių sociokultūrinių ir geopolitinių įvykių kontekste.

„Pergalės ženklas“ – knygų serija, skirta 1940–1990 m. Lietuvos istorijai ir Nepriklausomybės kovai atminti, pristatanti ginkluotojo ir neginkluotojo pasipriešinimo dalyvius, kurie visomis išgalėmis kovojo prieš totalitarinio blogio apraiškas ir siekė atkurti Lietuvos laisvę. Jie – dabarties kartoms bylojantis pavyzdys, ugdantis sąmoningą ir socialiai atsakingą, pilietišką asmenybę. Sesers F. N. Sadūnaitės knyga „Skubėkime daryti gera“ yra pirmas šios serijos leidinys.

Renginyje vyks susitikimas su knygos autore, prisiminimais dalysis Lietuvos pasipriešinimo sovietiniam okupaciniam režimui dalyviai – kardinolas Sigitas Tamkevičius, Petras Plumpa, seserys Bernadeta Julija Mališkaitė ir Regina Edita Teresiutė, istorinį kontekstą nušvies prof. dr. Zenonas Butkus, palydimąjį sveikinimo žodį tars Lietuvos Respublikos Prezidento patarėjas Paulius Baltokas, LR Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas ir LR Vyriausybės atstovas(-ė).  Bus pristatoma knygą išleidusio krikščioniškos pagalbos labdaros ir paramos fondo „Donum“ veikla.

Renginio moderatorius – leidinio sudarytojas ir redaktorius Paulius Aleksandravičius.

Knygos pristatymo renginį organizuoja krikščioniškos pagalbos labdaros ir paramos fondas „Donum“. Renginio partnerė – Ateitininkų federacija.

Maloniai kviečiame dalyvauti!

Trumpai apie renginį

Data
rugsėjo 21 d.
Laikas
18 val.
Vieta
Konferencijų salė, V a.
Trukmė
2,5 val.
Dalyvavimas
įėjimas laisvas
Organizatorius ir partnerė
krikščioniškos pagalbos labdaros ir paramos fondas „Donum“, Ateitininkų federacija
Svarbu
renginys gali būti filmuojamas ir (ar) fotografuojamas
Daugiau informacijos
socialiniame tinkle „Facebook“