Rugpjūčio 7 d. Palangos vasaros skaitykla kviečia į vieną dieną truksiantį literatūros festivalį „Banguojančios istorijos“. Pasakojimų galima klausytis, juos skaityti, nupiešti, suvaidinti ir įdainuoti. Festivalyje lankytojų lauks kūrybinės dirbtuvės, menininkų pasirodymai, radijo teatro spektaklio perklausa ir susitikimai su žinomais literatūros kūrėjais.
17 val. vyks susitikimas su Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu, poetu, dramaturgu, prozininku, eseistu ir vertėju Gintaru Grajausku – vienu ryškiausių šiuolaikinės lietuvių literatūros autorių. Jo kūryba jau daugelį metų žavi skaitytojus išskirtiniu stiliumi, subtiliu humoru, taiklia kalba ir gebėjimu kasdienybėje atrasti netikėtų prasmių.
G. Grajausko tekstuose natūraliai susipina intelektualumas ir paprastumas, ironija ir jautrumas, buities detalės ir egzistenciniai klausimai. Autoriaus kūryba vertinama tiek literatūros kritikų, tiek skaitytojų, o jo poezija išsiskiria gyvu santykiu su kalba ir žmogaus patirtimi.
Svarbi G. Grajausko kūrybinio pasaulio dalis yra muzika. Ilgus metus muzikavęs grupėse „Kontrabanda“ ir „Rokfeleriai“, autorius į savo tekstus atsineša ritmą, improvizacijos laisvę ir ypatingą ryšį su auditorija.
Susitikime kalbėsimės apie kūrybą, literatūrą ir gyvenimą, klausysimės autoriaus skaitomų tekstų, aptarsime jo kūrybinį kelią bei naujausias knygas. Tai puiki proga išgirsti vieną svarbiausių šiuolaikinių lietuvių rašytojų gyvai, užduoti klausimų ir patirti literatūrą gyvame pokalbyje.
Festivalio informacinis partneris – LRT.
Festivalio renginiai nemokami ir atviri visiems.
2026 m. liepos 30 d. 18.00 val.
2026 m. rugpjūčio 4 d. 11.00 val.
2026 m. rugpjūčio 7 d. 11.00 val.
2026 m. liepos 28 d. 18.00 val.