Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginiai ir parodos

Renginio iliustracija

Edukacinis ciklas „Tinkamas susitelkimas – kelias būti savimi“

2021 m. birželio 15 d. 12:00 - 2021 m. birželio 15 d. 13:00

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka vėl kviečia į edukacinio ciklo paskaitas susipažinti su įvairiomis susitelkimo valdymo metodikomis.

Nobelio premijos laureatas Czesławas Miłoszas rašė: „...buvimas susitelkus – reiškia sutelkti dėmesį į tai, kas yra dabar, užuot dairiusis į tai, kas buvo, arba į tai, kas bus. Tikras išganymas sąžinės kankiniams, atrajojantiems savo senus nuopolius, išganymas nerimaujantiems, kurie neranda sau vietos, su siaubu įsivaizduodami, kas juos ištiks rytoj. O, kad mano eilės padėtų jų skaitytojui apsigyventi dabartyje...“  

Edukacijos dalyviai turės galimybę giliau panirti į asmeninio psichologinio pasaulio pažinimą. Tai yra galimybė iš naujo ieškoti ir surasti būdų, kaip nutildyti nerimą, paleisti įtampas, blogus ateities scenarijus. 

Jau daugelį metų pasaulio mokslininkai tiria, kaip dėmesingumo pratybos veikia žmogaus protą. Reguliariai praktikuojant tinkamą susitelkimą, įgaunama vertingos patirties, atpažįstamos geriausios būdo savybės, kurios padeda žmonėms tapti savimi. 

Dalyviai išmoks sąmoningai valdyti dėmesį, suvokti vidinį potencialą ir leistis pažinimo taku į meninės kūrybos ir filosofinių tradicijų sąsajas. Dėmesio valdymo technikos suteiks galimybę tapti sąmoningesniu žmogumi. Kiekvienam dalyviui bus sudaromos palankios sąlygos nurimti, susikaupti ir kūrybiškai išsiskleisti kasdienėje veikloje. 

Susitelkimo valdymo metodai dalyviams yra naudingi kaip savirefleksija, nes padeda išryškinti esminius asmenybės bruožus ir ugdyti analitinį mąstymą. Gilesnis savęs pažinimas leidžia geriau suprasti aplinkinį kultūros pasaulį, gebėti priimti ir vadovautis naujai atrastomis vertybėmis. 

Kviečiame registruotis el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

SVARBU! Laikantis saugumo reikalavimų žiūrovai įleidžiami tik pagal išankstinę registraciją ir ne anksčiau nei likus 15 min. iki renginio. Lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių, į renginį neįleidžiami. Dalyviams būtina dėvėti apsaugines (medicinines) veido kaukes arba respiratorius, laikytis saugaus atstumo, naudotis rankų dezinfekcijos priemonėmis. Atėjus į renginį bus privaloma užpildyti COVID-19 anketą. Norintys dalyvauti renginyje turi registruotis. Atsiprašome už nepatogumus. 

Trumpai apie edukaciją

Data
birželio 15 d.
Laikas
12 val.
Vieta
Pažinimo erdvė, V a., 535 kab.
Trukmė
1 val.
Dalyvavimas
būtina registracija: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Daugiau informacijos
socialiniame tinkle „Facebook“