Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginiai ir parodos

Iliustracija

Filmo „Pirmieji 54 metai: glaustas karinės okupacijos vadovas“ peržiūra

2021 m. spalio 18 d. 18.00 val. – 20.00 val.

Šį rudenį jau 15-ą kartą vyksiantis vienintelis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis Baltijos šalyse „Nepatogus kinas“ prie ekranų vėl sukvies visos Lietuvos žiūrovus. Visą festivalio programą rasite svetainėje nepatoguskinas.lt. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka spalio 16–24 dienomis kviečia į festivalio renginius Konferencijų salėje, V a. Visi „Nepatogaus kino“ renginiai Nacionalinėje bibliotekoje yra nemokami.

Spalio 18 d. 18 val. filmo „Pirmieji 54 metai: glaustas karinės okupacijos vadovas“ peržiūra

„Pirmieji 54 metai: glaustas karinės okupacijos vadovas“ („The First 54 Years: An Abbreviated Manual for Military Occupation“), rež. Avi Mograbi. Izraelis, Prancūzija, Suomija, Vokietija, 2021 m.

Iš savo namų svetainės režisierius Avis Mograbis papasakos, kaip karinėmis pajėgomis užimti šalį. Jo pavyzdys – Izraelio atliekamos Palestinos Vakarų Kranto ir Gazos ruožo okupacijos. Kalbindamas iš ten grįžusius Izraelio kareivius režisierius atskleidžia, kaip žiauriai ir nesąžiningai Izraelio Valstybė elgiasi su palestiniečiais, ir stengiasi įrodyti, kad apie Izraelio ir Palestinos konfliktą nebegalima „neturėti nuomonės“. Tai ironijos ir sarkazmo kupinas pasakojimas, kuris būtų juokingas, jei nebūtų toks baisus.

Filmo anonsas čia. Kalba – hebrajų, anglų; subtitrai lietuvių kalba.

Registracijos forma.

SVARBU! Nacionalinės bibliotekos renginiuose galima dalyvauti tik turint galimybių pasą. Laikantis saugumo reikalavimų, dalyviai įleidžiami ne anksčiau nei likus 15 min. iki renginio. Lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių, į renginį neįleidžiami. Dalyviams privaloma dėvėti apsaugines (medicinines) veido kaukes arba respiratorius, laikytis saugaus atstumo, naudotis rankų dezinfekcijos priemonėmis. Norintieji dalyvauti renginyje turi registruotis. Atsiprašome už nepatogumus.

Trumpai apie renginį

Data
spalio 18 d.
Laikas
18 val.
Vieta
Konferencijų salė, V a.
Trukmė
trukmė 2 val. (filmas – 101 min.)
Dalyvavimas
dalyvių skaičius ribotas, prašome registruotis čia
Daugiau informacijos
socialiniame tinkle „Facebook“, festivalio interneto svetainėje
Organizatoriai
festivalis „Nepatogus kinas“
Partneriai ir rėmėjai
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos kino centras, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, Europos Parlamento biuras Lietuvoje, „Swedbank“, „Citus“, „Žaliasis taškas“, „Fielmann“
Svarbu
amžiaus cenzas N-16