Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginiai ir parodos

Iliustracija

Filmo „Genderacija“ peržiūra

2021 m. spalio 23 d. 15.00 val. – 16.30 val.

Šį rudenį jau 15-ą kartą vyksiantis vienintelis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis Baltijos šalyse „Nepatogus kinas“ prie ekranų vėl sukvies visos Lietuvos žiūrovus. Visą festivalio programą rasite svetainėje nepatoguskinas.lt. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka spalio 16–24 dienomis kviečia į festivalio renginius Konferencijų salėje, V a. Visi „Nepatogaus kino“ renginiai Nacionalinėje bibliotekoje yra nemokami.

Spalio 23 d. 15 val. filmo „Genderacija“ peržiūra

 „Genderacija“ („Genderation“), rež. Monika Treut. Vokietija, 2021 m.

1999 metais kino ekranuose pasirodė novatoriškas vokiečių režisierės Monikos Treut darbas „Gendernautai“ – vienas pirmųjų dokumentinių filmų, fiksuojančių translyčių asmenų judėjimą ir gyvenimą San Fransiske. Po dvidešimties metų režisierė sugrįžta į miestą pas savo filmo herojus sužinoti, kaip jiems sekasi šiandien, kai San Fransiską yra užvaldžiusi gentrifikacija, šalį valdo Trumpas ir ore tvyro aštrėjantys visuotinio atšilimo ir tapatybės klausimai. Veikiami šių iššūkių kai kurie gyventojai jau paliko San Fransiską ir išvyko ieškoti naujų horizontų, o kiti nepailsdami kuria queer judėjimui draugiškas erdves. „Genderacija“ – tai pasimatymas su aštriais, drąsiais ir humoro jausmo nestokojančiais lyčių vizionieriais.

Filmo anonsas čia. Kalba – anglų; subtitrai lietuvių kalba.

Registracijos forma.

SVARBU! Nacionalinės bibliotekos renginiuose galima dalyvauti tik turint galimybių pasą. Laikantis saugumo reikalavimų, dalyviai įleidžiami ne anksčiau nei likus 15 min. iki renginio. Lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių, į renginį neįleidžiami. Dalyviams privaloma dėvėti apsaugines (medicinines) veido kaukes arba respiratorius, laikytis saugaus atstumo, naudotis rankų dezinfekcijos priemonėmis. Norintieji dalyvauti renginyje turi registruotis. Atsiprašome už nepatogumus.

Trumpai apie renginį

Data
spalio 23 d.
Laikas
15 val.
Vieta
Konferencijų salė, V a.
Trukmė
renginio trukmė 1,5 val. (filmas – 88 min.)
Dalyvavimas
dalyvių skaičius ribotas, prašome registruotis čia
Daugiau informacijos
socialiniame tinkle „Facebook“, festivalio interneto svetainėje
Organizatoriai
festivalis „Nepatogus kinas“
Partneriai ir rėmėjai
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos kino centras, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, Europos Parlamento biuras Lietuvoje, „Swedbank“, „Citus“, „Žaliasis taškas“, „Fielmann“
Svarbu
amžiaus cenzas V / G