Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginiai ir parodos

Iliustracija

Nuotolinė diskusija „Tarp eilučių: bibliotekų vaidmuo šiuolaikinėje visuomenėje“

2021 m. gruodžio 14 d. 15.00 val. – 16.30 val.

Gruodžio 14 d. 15 val. kviečiame stebėti diskusijos „Tarp eilučių: bibliotekų vaidmuo šiuolaikinėje visuomenėje“ transliaciją Kultūros ministerijos ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos „Facebook“ paskyrose. Klausimus renginio dalyviams bus galima užduoti Kultūros ministerijos „Facebook“ paskyroje.

Pastaruoju metu bibliotekos matomos ne tik kaip knygų erdvė, bet ir kaip visuomenės poreikius atliepiantys informaciniai, technologiniai, kultūriniai ir edukaciniai centrai. Nuolat keičiantis visuomenei, su ja turi keistis ir bibliotekos.

Renginyje bus diskutuojama šiomis temomis:

  • koks yra šiuolaikinės bibliotekos vaidmuo? Kaip ji save mato?
  • kaip bibliotekos pritraukia įvairias visuomenės grupes? Kaip sužadina smalsumą? Kokias problemas padeda spręsti?
  • kaip bibliotekoms sekasi atliepti visuomenėje kylančius informacinius iššūkius (melaginga informacija, visuomenės susiskaldymą skatinantys socialinių tinklų burbulai ir pan.)?
  • kaip turėtų būti formuojama, kokias temas ir priemones turėtų apimti Kultūros ministerijos iniciatyva 2022-aisiais bibliotekose planuojama pradėti įgyvendinti Medijų edukacijos programa? Kaip ją būtų galima padaryti patrauklią visuomenei?

Diskusijos moderatorius – žurnalistas, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Strateginio prognozavimo skyriaus vadovo pavaduotojas Ginas Dabašinskas.

Diskusijos dalyviai:

  • Auksė Balčytienė – Vytauto Didžiojo universiteto Viešosios komunikacijos katedros profesorė, UNESCO UniTwin Medijų ir informacinio raštingumo tyrimų centro atstovė;
  • Vincas Grigas – Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Skaitmeninių kultūrų ir komunikacijos katedros docentas;
  • Viktorija Pukėnaitė-Pigagienė – Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Komunikacijos ir rinkodaros departamento direktorė;
  • Aistė Stankevičė – Kauno apskrities viešosios bibliotekos Strateginės plėtros ir inovacijų centro Žinių vadybos grupės vadovė.

Renginį organizuoja Kultūros ministerija kartu su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka. Renginys yra Kultūros ministerijos organizuojamo renginių ciklo „Tarp eilučių“, skirto medijų raštingumui įvairiose kultūros srityse aptarti, dalis. 

Trumpai apie renginį

Data
gruodžio 14 d.
Laikas
15 val.
Trukmė
1,5 val.
Dalyvavimas
diskusija bus transliuojama Kultūros ministerijos ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos „Facebook“ paskyrose
Daugiau informacijos
socialiniame tinkle „Facebook“
Organizatoriai
Kultūros ministerija, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka