Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginiai ir parodos

Iliustracija

Nacionalinėje bibliotekoje antra ciklo „Pasivaikščiojimai po Vilnių su fotografu S. Žvirgždu“ paskaita

2022 m. vasario 2 d. 17.30 val. – 18.30 val.

Džiaugiamės ir vėl galėdami pakviesti jus į Lietuvos Respublikos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, fotografijos istorijos tyrinėtojo, fotografo Stanislovo Žvirgždo devynių paskaitų-susitikimų ciklą „Fotografija atskleidžia istoriją. Pasivaikščiojimai po Vilnių su Stanislovu Žvirgždu“.

S. Žvirgždas – vienas geriausių Lietuvos fotografijos žinovų, žymiausių peizažo fotografijos meistrų. Ryškų pėdsaką palieka ir jo, kaip fotografijos kritiko bei istoriko, veikla. Jis – daugelio fotografijos leidinių sudarytojas, knygų vertėjas, straipsnių ir jų rinkinių apie Lietuvos fotografijos istoriją autorius ar bendraautoris.

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje fotografijos istorikas ir vėl pasakoja apie Lietuvos sostinę. Susitikimuose pasakojama apie pačius įvairius Vilniaus pastatus ir objektus, rodomos jų fotografijos. Renginiuose bus parodyta per 1600 fotografijų ir kitų vaizdų.

II paskaita. Pasivaikščiojimai po Vilnių

Paskaitos metu bus parodytos 166 fotografijos.

Paskaitoje bus pasakojama Vilniaus gynybinę sieną ir vartus, Tris Kryžius, Bekešo kalną, Bernardinų sodą, Lukiškių aikštę, carinius paminklus, sostinės arkas.

Būtina registruotis čia.

Laukiame fotografijos entuziastų ir Vilniaus istorija besidominčių bibliotekos bičiulių. Ne todėl, kad nebūtumėte šių vietų matę – gal kai kurie pro jas praeinate kasdien, bet tam, kad iš tikrųjų jas pažintumėte, išgirdę istorinius pasakojimus ir juos iliustruojančias fotografijas. Susidomėjusiųjų laukiame Konferencijų salėje, V a.

SVARBU! Nacionalinės bibliotekos renginiuose galima dalyvauti tik turint galiojantį galimybių pasą arba kitą jam prilygstantį dokumentą. Laikantis saugumo reikalavimų, dalyviai įleidžiami ne anksčiau nei likus 15 min. iki renginio. Lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių, į renginį neįleidžiami. Renginiuose uždarose erdvėse visi vyresni nei šešerių žiūrovai ir dalyviai, personalas privalo dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius. Neįgaliesiems, to daryti negalintiems dėl sveikatos, rekomenduojamas veido skydelis. Dalyviai turi laikytis saugaus atstumo, naudotis rankų dezinfekcijos priemonėmis. Norintieji dalyvauti renginyje turi registruotis. Atsiprašome už nepatogumus.

Trumpai apie paskaitą

Data
vasario 2 d.
Laikas
17.30 val.
Vieta
Konferencijų salė, V a., 501 kab.
Trukmė
1 val.
Dalyvavimas
būtina registracija
Daugiau informacijos
socialiniame tinkle „Facebook“