Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginiai ir parodos

Iliustracija

„Vilnius skaito“. Pokalbis apie biblioterapiją

2022 m. birželio 15 d. 18.00 val. – 19.00 val.

Birželio 15 d. 18 val. Lukiškių aikštės skaitymo erdvėje kviečiame pasikalbėti apie biblioterapiją – savijautos gerinimo, asmeninio augimo būdą pasitelkiant tekstus ir skaitymą. Ši pagalba ypač aktuali: skaitymas gali padėti žmogui prisitaikyti sunkioje situacijoje, sumažinti vidinę įtampą, rasti atsakymus į egzistencinius, savęs pažinimo, vertybių klausimus.

Renginyje knygų apie biblioterapiją autorė dr. Daiva Janavičienė papasakos, kodėl verta pažinti biblioterapijos teoriją ir kaip ją galima pritaikyti praktiškai. Diskutuosime apie biblioterapijos patirtis, ką sau svarbaus galima atrasti skaitymo klubų veikloje? Kas gali „gydyti skaitymu“, kuo pasinėrimas į tekstą gali padėti? Dalyvių teirausimės – kokią iš skaitytų knygų jie galėtų nurodyti kaip biblioterapinę ir kodėl?

Kartu renginyje pristatysime D. Janavičienės knygas „Biblioterapija: teorija ir praktika“ bei „Biblioterapijos metodika“ – vienus pirmųjų šalyje leidinių, kurie skirti terapiniam skaitymo poveikiui apžvelgti.

Renginį moderuos filologė Rasa Derenčienė. R. Derenčienė ir D. Janavičienė yra Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Skaitytojų klubo vadovės, veikloje taikančios biblioterapijos elementus.

Projekto „Vilnius skaito“ organizatorė – VšĮ „Mūzų bokštas“. Skaityklą iš dalies finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė.

Trumpai apie renginį

Data
birželio 15 d.
Laikas
18 val.
Vieta
Lukiškių aikštės skaitymo erdvė, projektas „Vilnius skaito“
Trukmė
1 val.
Daugiau informacijos
socialiniame tinkle „Facebook“
Organizatoriai
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, VšĮ „Mūzų bokštas“
Rėmėjai
Vilniaus miesto savivaldybė