Telefonas Klaustukas Sitemap

Elektroniniai periodiniai leidiniai

Prenumeruojamų regioninių periodinių leidinių el. versijos (šiuos leidinius galima skaityti tik Nacionalinės bibliotekos skaityklose esančiuose stacionariuosiuose kompiuteriuose).

Žemiau išvardytus leidinius galite skaityti visuose Nacionalinės bibliotekos skaityklose esančiuose stacionariuosiuose kompiuteriuose. Norėdami prisijungti registruoto vartotojo teisėmis, kreipkitės į budinčius darbuotojus.

Lietuvos elektroniniai periodiniai leidiniai

Verslo žinios
Lietuvos verslo naujienų dienraštis, kuriame pateikiamos svarbiausios dienos naujienos, ekonomikos, politikos įvykių plėtros tendencijos ir prognozės. Straipsnių archyvas nuo 1994 m.

Užsienio šalių elektroniniai periodiniai leidiniai

Newspaper Source
Duomenų bazėje pateikiami viso teksto populiarių JAV, Didžiosios Britanijos, Australijos, Kanados, Tailando, kitų užsienio šalių dienraščių straipsniai, taip pat kai kurių JAV televizijos ir radijo transliuotojų laidų garso įrašai ir tekstinės jų versijos. Aktualiausius tarptautinių tarnybų naujienų šaltinius iš duomenų bazės „Newspaper Source“ rasite čia ›. Duomenų bazė pasiekiama per „EBSCOhost Web“ sąsają.

Bild
Didžiausio tiražo nacionalinis bulvarinis Vokietijos laikraštis, paantraštėje nurodantis, kad yra nepriklausomas. Vienas populiariausių ir perkamiausių Europos leidinių, garsėjantis sensacijų vaikymusi, tačiau darantis didelę įtaką vokiečių politikams. Nuo pat įkūrimo priklauso „Axel Springer“ leidybos grupei ir spausdinamas nacionaliniu bei 25 regioniniais leidimais. Bibliotekoje galite skaityti ir spausdintą versiją.

BusinessWeek
Jungtinių Amerikos Valstijų savaitinis verslo žurnalas, nuo 1929 m. leidžiamas finansinių naujienų agentūros „Bloomberg“. Jam 72 šalyse dirba apie 1 700 žurnalistų. Leidinys turi milijoninę skaitytojų auditoriją, daugiausia iš verslo, finansų ir politikos sričių. Jame pateikiamos unikalios įžvalgos ir išsami žmonių, įvykių, įmonių ir tendencijų, formuojančių šiandienos sudėtingą pasaulinę ekonomiką, analizė. Bibliotekoje galite skaityti ir spausdintą versiją.

Harvard Business Review
Verslo bei valdymo strategijai ir inovacijoms skirtas žurnalas, leidžiamas Jungtinėse Amerikos Valstijose. Leidinyje daug dėmesio skiriama lyderystei, finansams, rinkodarai, organizacijų ir žmogiškųjų išteklių valdymui. Bibliotekoje galite skaityti ir spausdintą versiją.

Horn Book
Nuo 1924 m. Jungtinėse Amerikos Valstijose kas du mėnesius leidžiamas žurnalas, skirtas vaikų literatūrai. Jame publikuojami straipsniai apie vaikų ir jaunimo literatūros tendencijas ir problemas, esė, pokalbiai su rašytojais, naujų knygų apžvalgos. Elektroninėje žurnalo versijoje yra duomenų bazė, kurioje pagal įvairius aspektus galima ieškoti dominančių knygų. Bibliotekoje galite skaityti ir spausdintą versiją.

New Scientist
Populiariausias pasaulyje savaitinis mokslo ir technologijų žurnalas, leidžiamas Jungtinėje Karalystėje, turintis padalinius JAV ir Australijoje. Jame pateikiamos naujausios mokslo žinios, keliamos aktualios problemos, diskutuojama kontroversiškomis temomis. Taip pat yra skaitytojų komentarų ir užklausų skiltys, interviu su mokslininkais. „Facebook“ paskyroje leidinys pristatomas kaip geriausia vieta sužinoti, kas naujo moksle ir kodėl tai yra svarbu. Bibliotekoje galite skaityti ir spausdintą versiją.

Journal of Contemporary Central & Eastern Europe
Didžiojoje Britanijoje leidžiamas mokslo žurnalas, kuriame publikuojami analitiniai straipsniai, apžvalgos, tyrimai, diskusijos ir knygų recenzijos, susijusios su Vidurio ir Rytų Europos šalių socialinėmis – politikos, ekonomikos ir kultūros – sritimis. Bibliotekoje galite skaityti ir spausdintą versiją.

Spiegel online
Seniausias Vokietijoje leidžiamas naujienų žurnalas, kuriame publikuojamos politikos ir visuomenės aktualijos, analitiniai straipsniai. Bibliotekoje galite skaityti ir spausdintą versiją.

The Baltic Times
Mėnesinis laikraštis, kuriame pateikiami naujausi Estijos, Latvijos ir Lietuvos politikos, ekonomikos, verslo bei kultūros įvykiai. Būstinę Rygoje bei padalinius Taline ir Vilniuje turintis leidinys – vienintelis anglų kalba leidžiamas šio regiono laikraštis, kuriame publikuojama objektyvi informacija, naujienų analizė ir komentarai. Bibliotekoje galite skaityti ir spausdintą versiją.

The Economist
Prestižinis Didžiojoje Britanijoje leidžiamas verslo ir finansų savaitraštis. Vienas įtakingiausių ir populiariausių žurnalų pasaulyje, kuriame skelbiamos analitinės apžvalgos, prognozės ir tendencijos politikos, ekonomikos ir visuomeninio gyvenimo temomis. Bibliotekoje galite skaityti ir spausdintą versiją.

The Lion and the Unicorn
Tarptautinis akademinis žurnalas, leidžiamas tris kartus per metus Johno Hopkinso universiteto leidykloje (JAV), skirtas rimtai diskusijai apie vaikų literatūrą. Leidinyje gvildenamos temos apima leidybos pramonę, regioninius autorius, literatūros teoriją ir lyginamuosius tyrimus, iliustravimo meną, žiniasklaidą, populiariąją kultūrą. Jame publikuojami interviu su autoriais, redaktoriais ir kitais svarbiais šios srities specialistais, knygų apžvalgos.

The New Yorker
Niujorke (Jungtinėse Amerikos Valstijose) nuo 1925 m. leidžiamas savaitinis žurnalas, kuriame pateikiamos ne tik amerikiečių, bet ir viso pasaulio aktualijos, komentarai politinėmis, socialinėmis, kultūros temomis, šiuolaikinės literatūros tekstai ir apžvalgos. Žurnalas yra pelnęs „Peabody“ (2012), GLAAD (2014), Pulitzerio (2018) apdovanojimus. Bibliotekoje galite skaityti ir spausdintą versiją.

Wprost
Savaitinis žurnalas, leidžiamas Poznanėje, Lenkijoje. Vienas populiariausių ir labiausiai cituojamų leidinių Lenkijoje, priskiriamas prie konservatyvaus liberalizmo pakraipos, plačiai apžvelgiantis ir analizuojantis vietinius ir pasaulio įvykius. Bibliotekoje galite skaityti ir spausdintą versiją.


Daugiau užsienio šalių elektroninių periodinių leidinių ieškokite prenumeruojamose duomenų bazėse.