Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap
2017 m. vasario 20 d.

S. Eidrigevičiaus paroda „Šaknys ir šakos“

Kviečiame pasižvalgyti po grafiko, tapytojo, plakatisto, iliustratoriaus ir įvairių instaliacijų kūrėjo Stasio Eidrigevičiaus 1971–2012 m. kurtų darbų parodą „Šaknys ir šakos“.

Štai kaip ekspoziciją pristato pats autorius: „Šiai parodai piešinius atrinkau pats, ilgai svarstydamas, ieškodamas atsakymų į tokius klausimus kaip „Kuriuos darbus?“ ir „Kodėl?“ Visą laiką tariausi su sūnumi Ignaciu: „Ar gerai? Ar pritari?“ Taigi, išėjo savotiškas žvilgsnis į kūrybos istoriją nuo pat studijų metų iki šių dienų, nuo tapybos darbo „Autoportreto su Mona Liza“ eskizo iki apsilankymo Varšuvos ligoninėje, kai ant pašto voko piešiau Jozefo Grabskio portretą. 1975–1980 metų kūryboje daug dėmesio skyriau siurrealistiniam detaliam piešiniui, vėliau linija laisvėjo, atsirado ir pirmieji koliažo bandymai, tapymas guašu, akvarele. Turiu pabrėžti, kad šie piešiniai kurti ne pagal užsakymus, tai – laisva kūryba. Nuo fantazijos šėlsmo iki minimalizmo. Kai kurie – įkvėpti kelionių arba proginiai. Mėgstu piešinyje įrašyti tekstą, taip įamžinu laiką ir vietą.“

S. Eidrigevičius gimė 1949 m. Mediniškiuose, Panevėžio apskrityje. 1968–1973 m. studijavo grafiką LTSR valstybiniame dailės institute. Nuo 1980 m. gyvena ir kuria Varšuvoje. Menininkas yra Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino kavalierius, 2001 m. apdovanotas Nacionaline kultūros ir meno premija, 2010 m. – Lenkijos sidabro medaliu „Gloria Artis“ ir daugybe tarptautinių premijų. Menininko kūrinių yra Lietuvos ir Lenkijos muziejuose, Britų muziejuje Londone, Modernaus meno muziejuje Niujorke, Nacionalinėje bibliotekoje Vašingtone, Vatikano muziejuje, Tokijo kūrybos galerijoje, privačiose kolekcijose Lietuvoje ir užsienyje.

Užsukite į parodos atidarymą, kuris vyks vasario 21 d. 17 val. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos (Gedimino pr. 51, Vilnius) III a. parodų salėje. Numatoma renginio trukmė – 1 val. Organizatorės – Nacionalinė biblioteka ir Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka. Rėmėjas – Lenkijos institutas Vilniuje.

Po atidarymo kviečiame į susitikimą su S. Eidrigevičiumi, čia bus pristatyta jo knyga „Giedanti gaidžio galva“, pretenduojanti į „Metų knygos“ titulą. Daugiau apie renginį skaitykite čia ›

Paroda lauks lankytojų iki kovo 7 d. Įėjimas laisvas.