Baigėsi literatūrinių protmūšių vaikams kelionės po Lietuvos bibliotekas

Dar rugsėjo 19 d. Nacionalinėje bibliotekoje surengtas pirmas literatūrinis protų mūšis šeštų klasių moksleiviams davė startą kitiems, vykusiems penkiose Lietuvos apskrityse: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių. Organizatoriai siekė, kad įvairios edukacijos vaikus pasiektų visoje Lietuvoje, ne tik didžiausiuose miestuose. Iš viso daugiau nei 300 vaikų dalyvavo dešimtyje tokių proto mūšių, juos nuotaikingai vedė profesionalus aktorius Šarūnas Gedvilas. Be Nacionalinės bibliotekos, renginiai dar vyko Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje, Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, Plungės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje, Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje, Vilniaus apskrities A. Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje, Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešojoje bibliotekoje ir Ukmergės rajono savivaldybės V. Šlaito viešojoje bibliotekoje.

Literatūriniai protų mūšiai organizuojami ir vykdomi pagal naująją Skaitymo skatinimo programą 2019–2024 metams. Jos tikslas – įgyvendinti nacionalinę skaitymo skatinimo politiką: didinti įvairaus amžiaus visuomenės narių (ypač – vaikų ir paauglių) susidomėjimą skaitymu, užtikrinti skaityti skatinančios aplinkos kūrimą ir prieinamumą. Programą koordinuoja ir įgyvendinimo stebėseną atlieka Kultūros ministerija, o viena iš pagrindinių vykdytojų yra Nacionalinė biblioteka. Be protų mūšių, numatytos ir pradėtos įgyvendinti ar jau įgyvendintos ir tokios veiklos kaip „Knygų startas“, „Tėčiai skaito vaikams“, „Pasakojame istorijas“ ir kt.

Protų mūšius organizavo ir klausimus rengė Nacionalinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento specialistai, pasitelkę doc. dr. Kęstučio Urbos naujausią leidinį „Mokiniams rekomenduojamos knygos: 1–10 klasei“, konkrečiai – tuos skyrius, kuriuose pateikiami rekomenduotini kūriniai 5–6 kl. moksleiviams. Literatūrinį protų mūšį sudarė keturi etapai: bendrasis turas, personažų turas, literatūrinių vietų turas ir paveikslėlių turas, kiekviename jų buvo pateikta po dešimt klausimų. Protų mūšių dalyviai ne tik pasitikrino ir pagausino savo literatūros žinias, bet ir gavo vertingų prizų – literatūros specialistų įvertintų knygų.

Organizatoriai dėkoja visiems prisidėjusiems ir bendradarbiavusiems.

Taip pat primename, kad Nacionalinėje bibliotekoje literatūriniai protų mūšiai moksleivių grupėms rengiami kiekvieną trečiadienį nuo 9 val. Registracija ir informacija el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba telefonu (8 5) 239 8561.

Liepa
P A T K Pn Š S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Parodos

2020 m. gegužės 25 d. – rugpjūčio 30 d.
Bežodžių knygų kolekcija
2020 m. sausio 1 d. – gruodžio 31 d.
Jolitos Vaitkutės instaliacija „Pabudę iš knygų“
2020 m. birželio 11 d. – liepos 19 d.
Paroda „Auksinio skriestuvo istorija: plantenai per šimtmečius“
2020 m. liepos 14 d. – liepos 20 d.
Paroda „Feilų muziejus“
2020 m. liepos 14 d. – rugpjūčio 25 d.
Paroda „Lietuvos šimtmetis fotografijoje“
2020 m. liepos 1 d. – rugsėjo 13 d.
Paroda „Mėlynų gelmių gėlės“
2020 m. birželio 1 d. – rugpjūčio 10 d.
Respublikinė vaikų piešinių paroda „Tautodailės lobynai“

YouTubeFacebookLinkedInInstagram