Telefonas Klaustukas Sitemap
2016 m. balandžio 13 d.

Nacionalinės bibliotekos atstovė dalyvavo IFLA UNIMARC nuolatinio komiteto posėdyje

Balandžio 4–6 d. Portugalijos nacionalinėje bibliotekoje vyko Tarptautinės bibliotekų asociacijų ir institucijų federacijos (IFLA) UNIMARC nuolatinio komiteto posėdis. Komitete nario teisėmis dalyvavo Lietuvos nacionalinės bibliotekos Informacijos mokslų departamento direktorė dr. Nijolė Bliūdžiuvienė.

IFLA UNIMARC nuolatinis komitetas veikia nuo 1991 m. su nuolatine atstovų Portugalijos, JAV, Italijos, Rusijos, Prancūzijos, Kinijos, Slovėnijos ir Lietuvos naryste. IFLA UNIMARC nuolatinis komitetas palaiko ir plėtoja UNIMARC formatą, atsižvelgdamas į informacinių technologijų plėtrą, kuria ir diegia jam tinkamas priemones, bendradarbiauja su IFLA ir Tarptautine standartizacijos organizacija (ISO) rengiant ir diegiant standartus. Portugalijos nacionalinėje bibliotekoje yra IFLA UNIMARC nuolatinio komiteto būstinė, o šios įstaigos direktorė Maria Inês Cordeiro vadovauja IFLA UNIMARC strateginei programai ir yra IFLA UNIMARC nuolatinio komiteto vadovė.

Nuolatinio komiteto posėdyje buvo aptarta IFLA UNIMARC strateginė programa. Šalių atstovai svarstė aktualius UNIMARC tobulinimo ir atstovavimo klausimus, buvo aptarti pastaraisiais metais įvykę ir numatomi pokyčiai, diskutuojami ir tvirtinami UNIMARC naujiniai.

Portugalijos bibliotekininkai ir IFLA UNIMARC nuolatinio komiteto nariai dalyvavo komiteto garbės narės ir specialiosios konsultantės Mirnos Willer bei nepriklausomo konsultanto Gordono Dunsire‘o surengtame seminare, kuriame buvo supažindinta su UNIMARC plėtros ir pateikimo RDF kalba projekto vizija, aptarti UNIMARC pokyčiai ir perspektyva teikti semantika grįstus metaduomenis.