Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginiai ir parodos

Parodos iliustracija

Paroda „12 pasaulių: šiuolaikiniai čekų knygų vaikams ir paaugliams iliustratoriai“ Palangos vasaros skaitykloje

2021 m. rugpjūčio 1 d. – rugpjūčio 26 d.

Čekijos Respublikos ambasada Vilniuje, bendradarbiaudama su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka ir kūrybine studija „Knygų šalis“, pristato Lietuvos skaitytojams šiuolaikinius čekų knygų vaikams ir paaugliams iliustruotojus. Čekijos Respublikos kultūros sklaidos centro „Czech Centres“ paroda „12 pasaulių: šiuolaikiniai čekų knygų vaikams ir paaugliams iliustratoriai“ Nacionalinės bibliotekos Palangos vasaros skaitykloje veiks rugpjūčio 1–26 dienomis.

Ekspozicijoje pristatoma 12 šiuolaikinių čekų knygų vaikams ir paaugliams kūrėjų, iliustruotojų ir komiksų autorių: Davidas Böhmas, Pavelas Čechas, Danas Černý, Lucie Dvořáková, Renáta Fučíková, Vendula Chalánková, Lenka Jasanská, Lucie Lomová, Galina Miklínová, Petras Niklas, Jaromíras Plachý, Vhrsti.

Daugeliui žinomi garsūs Čekijos vaikų knygų iliustruotojai Zdeněkas Mileris, Květa Pacovská, Miroslavas Šašekas, Jiří Trnka, Štěpánas Zavřelis, Helena Zmatlíková. Tačiau kas šiandien seka jų pėdomis? Kas pelno pripažinimą Čekijoje ir svetur? Dvylika naujų vardų ir dvylika savitų pasaulių. Originalus kiekvieno jų braižas atsiskleidžia knygose, kurias giria ir kritikai, ir skaitytojai, daugelį jų atpažįsta ir susitikimo su jais laukia užsienyje. Šiuolaikinė čekų iliustracija klesti, dažnai ji persmelkta paslaptingumo ir fantastiškumo. Iliustracijos transformuojasi į kitų rūšių meną: filmus, performansus, muziką, teatrą, fotografiją. „Šiandienos jaunieji kūrėjai kuria savo naują pasaulį. Kuo daugiau pasaulių pažįsti, tuo įdomesnis ir paties gyvenimas“, – teigia parodos kuratorius Radimas Kopáčas.

Čekijos Respublikos kultūros sklaidos centro „Czech Centres“ kurta paroda „12 pasaulių: šiuolaikiniai čekų knygų vaikams ir paaugliams iliustratoriai“ yra Čekoslovakijos Respublikos įkūrimo 100-mečio paminėjimo programos dalis. Galimybę ją išvysti turėjo ir tarptautinė publika. Parodos tekstai buvo išversti į daugiau nei dešimt kalbų ir daugiau nei dvidešimtyje šalių – Vokietijoje, Prancūzijoje, Austrijoje, Lenkijoje, Bulgarijoje, Rumunijoje, Slovakijoje, Slovėnijoje, Vengrijoje, Italijoje, Didžiojoje Britanijoje, Olandijoje, Belgijoje, Danijoje, Suomijoje, Ispanijoje, JAV, Brazilijoje, Japonijoje, Kinijoje, Pietų Korėjoje, Pakistane – surengta per šešiasdešimt atidarymų šimtams tūkstančių visų amžiaus grupių lankytojų. Parodos atidarymai vyko skirtingomis progomis: ne tik reikšminguose literatūros ir iliustracijų festivaliuose ar mugėse, bet ir kituose renginiuose, tokiuose kaip dirbtuvės, skaitymai, filmų peržiūros ar diskusijos.

Trumpai apie parodą

Data
rugpjūčio 1–26 d.
Laikas
bibliotekos darbo laiku
Vieta
Palangos vasaros skaitykla, Vytauto g. 72, Palanga
Dalyvavimas
įėjimas laisvas
Daugiau informacijos
socialiniame tinkle „Facebook“
Organizatoriai
Čekijos Respublikos kultūros sklaidos centras „Czech Centres“, Čekijos Respublikos ambasada Vilniuje
Partneris
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka