Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap

Prieinamumas

Turintiems regos negalią

Įėjimas į biblioteką yra iš Gedimino pr. pusės, užlipus laiptais iki pagrindinių durų. Bibliotekos durys, esančios viduryje, atsiveria automatiškai į lauko pusę. Praėjus centrines duris maždaug už trijų metrų yra antros stiklinės durys, jos yra slankiojamosios ir atsiveria į abi puses automatiškai. Įėję iš karto būsite antrame aukšte.

Vestibiulyje antrame aukšte taktilinis takas jus palydės iki Registracijos ir informacijos punkto arba liftų. Liftu galima patekti į visas lankytojams skirtas erdves penkiuose aukštuose.

Paslaugos turintiems regos negalią.

Turintiems judėjimo negalią

Biblioteka pritaikyta neįgaliojo vežimėliui, todėl lankytojai, turintys judėjimo negalią, gali patekti į visas lankytojams skirtas erdves skirtinguose pastato aukštuose.

Neįgaliųjų įėjimai yra du: iš Gynėjų gatvės pusės ir iš Lietuvos Respublikos Seimo pusės.

Atvykus iš Gynėjų gatvės pusės, reikia paskambinti skambučiu ir bibliotekos darbuotojas atvers duris, gali tekti šiek tiek palaukti. Įvažiavę į biblioteką dešinėje pusėje rasite liftą, skirtą judėjimo negalią turintiems lankytojams, kuris jus užkels į antrą aukštą. Toliau po biblioteką galima judėti liftais, kurie yra tiek rytinėje, tiek vakarinėje pastato dalyje.

Atvykus iš Lietuvos Respublikos Seimo pusės reikia įeiti pro Vaikų ir jaunimo literatūros departamento duris, kurios atsiveria automatiškai. Prie laiptelių yra keltuvas, padėsiantis įveikti kelias pakopas. Pateksite į Vaikų ir jaunimo literatūros departamento skaityklas. Norint pasiekti liftą, reikia judėti per dešinėje pusėje esančią skaityklą.

I aukštas

I a. planas

II aukštas

Amerikos skaitykla

III aukštas

III a. planas

V aukštas

V a. planas

Asmenims su klausos sutrikimais Asmenims su intelekto negalia

Informacija lengvai suprantama kalba rengiama.

Asmenims su audiosensoriniu jautrumu

Lankytojams su audiosensoriniu jautrumu patariame bibliotekoje lankytis ryte nuo aštuonių iki vienuoliktos valandos, kai lankytojų srautas yra mažesnis.

Draugiškas ir informuotas personalas

Jei reikia pagalbos naudojantis Nacionalinės bibliotekos paslaugomis, kreipkitės į darbuotojus, dirbančius Registracijos ir informacijos punkte, kuris yra antrame aukšte. Jie išklausys jūsų poreikių ir pagal juos organizuos aptarnavimą bibliotekoje, palydės iki reikiamos erdvės ar konsultanto.