Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginiai ir parodos

Iliustracija

Knygų apie Neringą pristatymas

2021 m. gegužės 18 d. 18:00 - 2021 m. gegužės 18 d. 19:30

2021-ųjų Lietuvos kultūros sostinė Neringa, savo visų metų programą įprasminanti šūkiu „Neringa – kultūros sala“, gegužės 8–19 d. keliasi į sostinę. Gegužės 18 d. 18 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks knygų apie Neringą pristatymas.

Visi, kurie domisi Kuršių nerijos istorija, kultūra ir nori daugiau sužinoti apie unikalią, iki šiol Europoje žinomą Nidos dailininkų koloniją, XIX a. pabaigoje įsikūrusią žvejų kaimelyje Nidoje, kviečiami į vos prieš kelias savaites pasirodžiusios knygos „Nidos dailininkų kolonija – vietos dvasios atspindys“ pristatymą. Susitikime su skaitytojais dalyvaus knygos sudarytoja dr. Lina Motuzienė, istorikė doc. dr. Nijolė Strakauskaitė, menotyrininkė Kristina Jokubavičienė.

Taip pat bus pristatyta poeto Juliaus Kelero sudaryta eilėraščių rinktinė „Noriu sugrįžti į Nidą: lietuvių poetai apie Kuršių neriją“. Pasak J. Kelero, šios antologijos tikslas – „pažvelgti, kaip Kuršių nerija – sudėtingo, išskirtinio istorinio likimo kraštas – atrodo iš lietuviškosios poetinės perspektyvos“. Sunku patikėti, tačiau tai – pirma tokio pobūdžio knyga, kurioje pristatoma įvairių kartų lietuvių poezija, skirta Kuršių nerijos gamtai, kultūrai, „bemaž utopinei vietai, kurioje kaip švyturys blykčioja ir istorinė vietos dvasia, ir vandenų-miškynų-smėlio gaivalai“. Renginyje dalyvaus poezijos antologijos sudarytojas J. Keleras, dizainerė Vanda Padimanskaitė, aktorė Kristina Švenčionytė, moderatorius Dovydas Kiauleikis, Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešosios bibliotekos direktorė Dalia Greičiutė.

Norinčius dalyvauti kviečiame registruotis el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

SVARBU! Laikantis saugumo reikalavimų žiūrovai įleidžiami tik pagal išankstinę registraciją ir ne anksčiau nei likus 15 min. iki renginio pradžios. Lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių, į renginį neįleidžiami. Dalyviams būtina dėvėti apsaugines (medicinines) veido kaukes arba respiratorius. Atsiprašome už nepatogumus.

Trumpai apie renginį

Data
gegužės 18 d.
Laikas
18 val.
Vieta
Konferencijų salė, V a.
Trukmė
1,5 val.
Dalyvavimas
būtina registracija el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Daugiau informacijos
socialiniame tinkle „Facebook“
Organizatoriai
Neringos Viktoro Miliūno viešoji biblioteka, Neringos muziejai
Partneris
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka