Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginiai ir parodos

Iliustracija

Meno edukacija „Ar spalva turi formą?“

2021 m. rugsėjo 21 d. 17.00 val. – 18.30 val.

Rugsėjo 21 d. 17 val. vyks meno edukacijų ciklo užsiėmimas „Ar spalva turi formą?“

Atsinaujinusios meno edukacijos kviečia prisijungti prie tęstinio mokymų ciklo, kuriame pristatomi meno teorijos pagrindai ir vyksta praktinės dailės pamokos. Šios edukacijos skirtos pradedantiesiems meno mylėtojams, bet ir profesionalai gali pagilinti savo teorines bei praktines žinias.

Meno edukacijose susipažinsite su modernizmo tapybos srovėmis ir jų įtaka meno kūrinio kompozicijai. Teorinėje dalyje bus aptariama Europos XIX a. pab.–XX a. pr. tapybos srovių kaita, Kinijos ir Japonijos tapybos mokyklos. Būtent jų meninės idėjos leidžia suvokti, kaip reikia kurti, komponuoti paveikslą. Tai – tarsi nematomas kūrinio stuburas, pagrindas, padedantis komponuoti vaizdą iš atskirų formų ar spalvų.

Gera naujai pažvelgti į spalvos dermes, kai atrodo, kad jau viskas atskleista. Tačiau, kaip ir linija erdvėje gali formuoti vienokį ar kitokį skambesį, taip ir spalvos gali kurti autonomišką motyvą. Tapytojas Robert’as Delaunay sakė: „Vien tik spalva yra forma ir turinys.“ Atsisakydamas motyvo, jis grindė savo kūrybą geometrine lūžtančio spektro sąranga: „Nieko horizontalaus ar vertikalaus – viską deformuoja, viską sprogdina šviesa.“

Prašome į edukaciją registruotis el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

SVARBU! Nuo rugsėjo 13 d. Nacionalinės bibliotekos renginiuose galima dalyvauti tik turint galimybių pasą. Laikantis saugumo reikalavimų, dalyviai įleidžiami ne anksčiau nei likus 15 min. iki renginio. Lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių, į renginį neįleidžiami. Dalyviams rekomenduojama dėvėti apsaugines (medicinines) veido kaukes arba respiratorius, laikytis saugaus atstumo, naudotis rankų dezinfekcijos priemonėmis. Norintieji dalyvauti renginyje turi registruotis. Atsiprašome už nepatogumus.

Trumpai apie meno edukaciją

Data
rugsėjo 21 d.
Laikas
17 val.
Vieta
Pažinimo erdvė, V a., 535 kab.
Trukmė
1,5 val.
Dalyvavimas
registracija el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Daugiau informacijos
socialiniame tinkle „Facebook“