Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginiai ir parodos

Iliustracija

Knygos „Gulago bėgliai. Lietuviai, ištrūkę iš sovietų lagerių“ pristatymas

2022 m. gegužės 4 d. 17.00 val. – 18.30 val.

Gegužės 4 d. 17 val. kviečiame į knygos „Gulago bėgliai: lietuviai, ištrūkę iš sovietų lagerių“ pristatymą Valstybingumo erdvėje, II aukšte.

Tikri įvykiai, veiksmas, netikėti gyvenimo posūkiai.

Penkios lietuvių išsiveržimo iš sovietinio gulago istorijos, artimos įtempto veiksmo filmui. Ir... jose viskas tikra!

Pabėgimai iš deportacijos vietų, priverstinio darbo stovyklų, sukilimai ypatinguosiuose lageriuose – nedaug kam žinoma lietuvių pasipriešinimo sovietinei gulago sistemai pusė. Išsiverždami iš itin griežtai saugomų įkalinimo zonų, rizikuodami gyvybėmis, vykdami į gimtinę be dokumentų, šie žmonės siekė ne asmeninės laisvės, o turėjo tikslą grįžti ir kovoti dėl okupuotos Lietuvos nepriklausomybės. Knygos herojai apie šį savo jaunystės epizodą kalba be patetikos, gyvai, su įdomiomis detalėmis ir pastebėjimais.

Knygos atsiradimą inspiravo LRT dokumentinių filmų ciklas „Bėgliai“ (scenarijaus autoriai Paulius Kaupelis ir Saulius Bartkus, režisierius Andrius Bartkus).

Knygos pristatyme dalyvaus sudarytoja Žilvinė Petrauskaitė ir knygos herojai Algirdas Petrusevičius, Sigutė Smetonaitė ir Algis Vyšniūnas.

Renginį moderuos Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Adolfo Damušio demokratijos studijų centro vadovė dr. Ilona Strumickienė.

Trumpai apie renginį

Data
gegužės 4 d.
Laikas
17 val.
Vieta
Valstybingumo erdvė, II a., 237 kab.
Trukmė
1,5 val.
Dalyvavimas
įėjimas laisvas
Daugiau informacijos
socialiniame tinkle „Facebook“
Organizatorės
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, „Alma Littera“