Telefonas Klaustukas Sitemap

Renginiai ir parodos

Naujienos iliustracija

Izraeliečių filmo „Maištautojas“ peržiūra

2022 m. rugpjūčio 11 d. 18.00 val. – 19.30 val.

Rugpjūčio 11 d. 18 val. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Izraelio ambasada Lietuvoje maloniai kviečia į vaidybinio filmo „Maištautojas“ (rež. Erilan Malka, 2018, 1 val. 39 min.) peržiūrą. Renginys vyks Vilniaus žydų viešojoje bibliotekoje (Gedimino pr. 24, įėjimas iš Vilniaus mažojo teatro kiemo).

„Daugelis dalykų, kurie iš tiesų yra didingi, prasideda nuo vieno žmogaus, kuriam tiesiog viskas įkyrėjo.“ Yakov’as Cohen’as, kai 1983 m. jo dukra dėl etninių priežasčių pašalinama iš mokyklos, nusprendžia nepasiduoti. Yakov‘as, Jeruzalės spaustuvininkas, yra paprastas tėvas, neturintis nei pinigų, naudingų ryšių, nei politinės patirties. Vedamas stiprios valios ir aistros jis siekia, kad pasaulietiškiau mąstantys sefardų žydai galėtų gyventi oriai ir išdidžiai gilių tradicijų sukaustytoje Jeruzalėje. Yakov’as su dviem draugais įkuria pirmą politinę partiją etniniu pagrindu. Jų kelyje prieš nusistovėjusią sistemą daugybė smagių nesusipratimų, įniršio ir aistringos kovos.

Nežinodami politinio žaidimo taisyklių bičiuliai jas kuria čia pat. Trijulė pradeda vieną keisčiausių, nuostabiausių ir įkvepiančių rinkimų kampanijų, kurias Izraelis kada nors yra matęs. Šiandien Sfarado sargybinių politinė partija, vadinama „Shas“, yra didžiulė institucija, imperija ir prekės ženklas, darantis milžinišką įtaką visai žydų visuomenei.

Filmas paremtas tikrais įvykiais ir tikru politiniu judėjimu, nominuotas 14 Izraelio kino akademijos apdovanojimų.

Filmas rodomas hebrajų kalba su lietuviškais subtitrais.

Įėjimas nemokamas.

Prašome registruotis iš anksto el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba telefonu 8 604 15 765.

Trumpai apie filmo peržiūrą

Data
rugpjūčio 11 d.
Laikas
18 val.
Vieta
Vilniaus žydų viešoji biblioteka (Gedimino pr. 24)
Dalyvavimas
registracija el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba telefonu 8 604 15 765
Trukmė
1,5 val.
Daugiau informacijos
socialiniame tinkle „Facebook“