Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap
2017 m. lapkričio 11 d.

Lapkričio 13 d.: filmo „Astrida“ peržiūra ir diskusija „Kas gi tu esi, Astrida?“

Artėjant 110-osioms Astridos Lindgren gimimo metinėms, galime drąsiai teigti, kad ji tebėra viena populiariausių vaikų rašytojų pasaulyje. Tokia ji ir Lietuvoje. Nuo 1992 m. renkamuose mėgstamiausių vaikų ir paauglių knygų penketukuose A. Lindgren kūriniai užima tvirtas pozicijas ir labai retai kada į juos nepatenka. Ne viena vaikų karta užaugo mokydamasi drąsos ir pasitikėjimo savimi iš Pepės Ilgakojinės, svajodama apie slaptą skraidantį draugą ar besižavėdama Emilio išdaigomis. Tačiau A. Lindgren reikšmė ir įtaka neapsiriboja vien tik vaikų literatūra. Jos veikla vaikų, moterų, gyvūnų teisių srityje, reakcijos į politinius įvykius, vieši pasisakymai prieš smurtą, kreipimaisi į valstybių lyderius užtariant kenčiančius kitų šalių vaikus lėmė tai, kad ši asmenybė tapo kur kas daugiau nei tiesiog vaikų rašytoja.

Ko dar apie ją nežinome? Kokius negirdėtus biografijos faktus atskleidžia naujas dokumentinis filmas „Astrida“, kurį kviesime žiūrėti drauge? Ką kalba neseniai pasirodę karo metų dienoraščiai? Koks rašytojos vaidmuo formuojantis Švedijos visuomenei? Kokia jos reikšmė Lietuvai? Ar galime sakyti, kad ji vienija mus su Švedija? Ar nemenksta jos šlovė? Į šiuos ir kitus klausimus ieškosime atsakymų viešoje diskusijoje „Kas gi tu esi, Astrida?“

Diskusijoje dalyvaus Astridos Lindgren anūkė, Astridos Lindgren fondo Saltkråkan atstovė Malin Billing, Seimo narė Dovilė Šakalienė, literatūros kritikas dr. Kęstutis Urba, vertėjas Mantas Karvelis, diskusiją moderuos Nacionalinės bibliotekos atstovė Inga Mitunevičiūtė.

Laukiame ištikimų skaitytojų, mokytojų, studentų, bibliotekininkų, vaikų literatūros tyrėjų – visų, neabejingų A. Lindgren kūrybai ir gyvenimui.

Trumpai apie renginį

Data lapkričio 13 d.
Laikas 17.30 val.
Trukmė 2,5 val.
Vieta Konferencijų salė, V a.
Dalyvavimas įėjimas laisvas
Organizuoja Nacionalinė biblioteka, Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos Lietuvos skyrius, Švedijos ambasada Lietuvoje, Švedijos institutas
Remia Švedijos institutas, Lietuvos kultūros taryba
Daugiau informacijos socialiniame tinkle „Facebook“ ›