Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap
2020 m. vasario 27 d.

Vasario 13 d. ir 27 d.: nemokamų lietuviškų kino filmų peržiūrų ciklas „KinasKalba“

Lietuviškas kinas – kalba. Jis transliuoja turinį, sukelia jausmus, skatina kalbėti ir diskutuoti. Lietuvišką kiną verta pamatyti ir apie jį kalbėti.

Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje atidarytas atviras kino peržiūrų ir susitikimų su kino kūrėjais ciklas „Kinas kalba“. Nemokamos kino peržiūros vyks kas antrą savaitę vasario-balandžio ir rugsėjo-lapkričio mėnesiais. Repertuare – populiariausi lietuviški filmai, prienami legalioje kino platformoje www.kinofondas.lt

Kino žiūrovai turės progą išvysti režisierės Eglės Vertelytės tragikomediją „Stebuklas“, režisierių Pavelo Debskio (Pawel Debski) ir Anės Magnusen (Anne Magnussen) animacinį dokumentinį filmą „Žmogus, kuris mokėjo 75 kalbas”, režisieriaus Ernesto Jankausko dramą „Čia buvo Saša”, lietuviškų trumpametražių filmų agentūros „Lithuanian shorts” filmų programą ir daugelį kitų.

Prieš kiekvieną kino seansą kino kūrėjus kalbins kino ir televizijos aktorius Mindaugas Papinigis, žiūrovams gerai pažįstamas iš tokių filmų kaip „Zero“, „Redirected“, televizijos serialų „Laisvės kaina. Partizanai“, „Pasmerkti“, „Paveldėtoja“.

Pradedame nuo vasario – susitiksime kas antrą ketvirtadienį tris mėnesius iš eilės.

Ką pamatysi?
Vasario mėnesį pamatysi Lietuvos kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ laureatus:
vasario 13 d. Meistras ir Tatjana / Master and Tatyana;
vasario 27 d. Stebuklas / Miracle. Svečias – aktorius Andrius Bialobžeskis.

Meistras ir Tatjana (84 min.), rež. Giedrė Žickytė

Namuose jis laikė gyvą liūtą. Aplinkiniai vadino jį vikingu, kopijavo jo manieras, išvaizdą, žavėjosi, stebėjosi, pavydėjo, bijojo, perpasakodavo būtas ir nebūtas istorijas.  Su fotoaparatu jis išmaišė visą Sovietų Sąjungą. Vilniuje gyveno su gražuole žmona Tatjana, jie tapo viena ryškiausių 7‐ojo dešimtmečio porų. Ne mažiau ryškūs buvo ir jų namai – visada pilni vaišių, svečių iš tolimiausių pasaulio kampelių ir pokalbių iki aušros.

Vitą Luckų prarijo aistra meilei, tiesai ir fotografijai. „Meistras ir Tatjana“ – tai genialaus kūrėjo gyvenimo ir aistringos meilės istorija.

 Svarbiausi festivaliai ir apdovanojimai:

5 apdovanojimai lietuvių kino kūrėjų apdovanojimuose „Sidabrinė gervė“ (2015) – geriausias ilgametražis dokumentinis filmas, geriausias režisierius, geriausias montažo režisierius, geriausias kompozitorius, geriausias operatorius; 2-oji vieta Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje (2015), Baltijos šalių konkursinėje programoje; 2-oji vieta Lisabonos dokumentinių filmų festivalyje „Filmes sobre arte“ Portugalijoje; diplomas Baltarusijos filmų festivalyje „Listapad“; studentų žiuri prizas Tbilisio dokumentinių filmų festivalyje Gruzijoje.

 IDFA Amsterdamo dokumentinių filmų festivalis (2015), Olandija; „DOK Leipzig“ dokumentinių filmų festivalis (2015), Vokietija; Geteborgo tarptautinis filmų festivalis (2016), Švedija; Krokuvos dokumentinių ir trumpametražių filmų festivalis (2015), Lenkija.

Stebuklas (92 min.), rež. Eglė Vertelytė

Praėjus keleriems metams po Sovietų Sąjungos žlugimo, Lietuva skendi didelėje ekonominėje krizėje – darbo nėra, didėja infliacija, bankrutuoja bankai. Irena, vietinės kiaulių fermos vedėja, nesėkmingai bando išlaikyti ūkį ir savo darbininkus, kai į kaimą atvažiuoja žavingas amerikietis. Jis pažada išgelbėti kiaulių fermą ir kaimą nuo bankroto. Bet ar tikrai jis nori tik gero? Ar prieš padarydama lemtingą klaidą Irena sužinos tiesą?

Apdovanojimai / įvertinimas:

Lietuvoje
2018 metų Lietuvos kino akademijos apdovanojimuose „Sidabrinė Gervė“ filmas laimėjo 4 prizus: metų geriausias aktorės vaidmuo, metų geriausias scenarijus, metų geriausias režisieriaus darbas, metų geriausias ilgametražis vaidybinis kino filmas.

Pasaulyje
Filmo pasaulinė premjera įvyko 2017 m. tarptautiniame Toronto kino festivalyje. Tai antras lietuviškas filmas, po 17 metų pertraukos atrinktas į vieną prestižiškiausių kino renginių. Filmas apkeliavo 35 tarptautinius festivalius, iš jų net 5 – A klasės.

Ką išgirsi?
Prieš kiekvieną kino seansą turėsime svečią iš kūrybinės filmo komandos, kuris papasakos apie filmą, jo kūrimą, išgirsite dar niekur negirdėtų faktų. 15 minučių įdomaus pokalbio.
Po pristatomu savaitės filmu komentare drąsiai rašyk klausimus svečiui. Sek renginio naujienas ir rezervuok datas savo kalendoriuje.

Sekite mūsų naujienas AVAKA bei Kino fondo „Facebook“ paskyrose!

Trumpai apie renginį

Data vasario 13 d. ir 27 d.
Laikas 17.30 val.
Vieta Konferencijų salė, V a.
Trukmė 2,5 val.
Dalyvavimas įėjimas laisvas
Organizatorės AVAKA, Nacionalinė biblioteka
Daugiau naujienų socialiniame tinkle „Facebook“