Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap
2020 m. gruodžio 29 d.

Nacionalinėje bibliotekoje – kūrybinio rašymo kursai jaunimui

Atkreipdama dėmesį į kokybiškų kūrybinio rašymo kursų Lietuvoje trūkumą ir norėdama sukurti alternatyvą šiuo metu populiarėjantiems, tačiau neretai abejotinos kokybės komerciniams kūrybinio rašymo kursams internete, šį rudenį Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pasiūlė nemokamus, kokybiškus ir profesionalius kūrybinio rašymo mokymus 9–11 klasių moksleiviams. Pasibaigus kursams kviečiame susipažinti su kūrybinio rašymo mokymų ir susitikimų su rašytojais, menininkais fragmentais, įamžintais vaizdo įrašuose.

2020 m. spalio ir lapkričio mėnesiais kūrybinio rašymo kursuose dalyvavo penkios Vilniaus krašto vidurinės mokyklos: Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazija, Vilniaus r. Paberžės gimnazija, Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazija, Dieveniškių „Ryto“ gimnazija ir Vilniaus Lietuvių namai. Kūrybinio rašymo kursus moksleiviams vedė Lietuvos rašytojai: Ilona Ežerinytė, Laura Sintija Černiauskaitė, Sigitas Parulskis, Mindaugas Nastaravičius ir Marius Burokas. Po rytinių mokymų jų laukė susitikimai su kitų meno sričių menininkais: slemo kūrėju Žygimantu Kudirka, rašytoju ir fotografu Ričardu Šileika, komiksų kūrėja Migle Anušauskaite, aktoriumi, režisieriumi ir bardu Gediminu Storpirščiu ir kino režisiere Giedre Beinoriūte.

Nacionalinės bibliotekos organizuotuose kūrybinio rašymo kursuose lavinosi 75 moksleiviai. Jie mokėsi kūrybiškumo, bendravimo, kritinio mąstymo, sužinojo, kad talentas yra ugdomas. Paklausti, ar šie kursai padės geriau suvokti ir analizuoti literatūros kūrinius, teigiamai atsakė 99 proc. moksleivių. Kursuose dalyvavę mokytojai susipažino su jaunimo kūrybiškumą lavinančiomis edukacinėmis užduotimis ir pratimais. Projektas suteikė galimybę susitikti su įvairaus žanro literatūrą kuriančiais rašytojais, pripažintais savo srities profesionalais, turinčiais kūrybinio rašymo mokymo patirties. Rašytojai taip pat pasidalijo savo sėkmės istorijomis, atskleidė praktinių rašytojo veiklos aspektų, pristatė šiuolaikinių autorių kūrybą, naujausias literatūrines tendencijas, apibūdino meninės raiškos priemones, jų kuriamą efektą.

Jūsų dėmesiui siūlome penkis vaizdo įrašus: tris kūrybinio rašymo mokymus su I. Ežerinyte, L. S. Černiauskaite ir M. Buroku ir du susitikimus su M. Anušauskaite ir G. Beinoriūte.

Projektą iš dalies parėmė Lietuvos kultūros taryba.

Vaizdo įrašai: