Telefonas Klaustukas Gestu kalba Sitemap
Iliustracija 2022 m. spalio 7 d.

Į pagalbą vaikų bibliotekininkams ir mokytojams – nauja trumpų leidinių serija apie vaikų literatūrą ir skaitybą

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento specialistai, bendraudami su kolegomis iš viešųjų bibliotekų ir mokytojais, ne kartą girdėjo, kad labai trūksta aiškios, koncentruotos, suprantamai pateiktos informacijos apie aktualius vaikų literatūros klausimus, vaikų ir paauglių skaitybą, skaitymo skatinimą. Atsižvelgdami į šiuos poreikius, pristatome naują leidinių seriją, kuri supažindins su įvairiais vaikų literatūros reiškiniais, naujienomis, aktualijomis, palies ir vaikų skaitybos, skaitymo naudos ir vertės klausimus.

Nauja leidinių serija išsiskiria trumpa forma, kompetentingų specialistų parengtu turiniu ir patrauklia išvaizda. Kiekvienas leidinys, kurį galima ir atsispausdinti, ir patogiai skaityti kompiuteryje, skirtas vienai konkrečiai temai, o jo apimtis neviršija dešimties puslapių. Kiekvieno leidinio pabaigoje rasite rekomenduojamų knygų sąrašą atitinkama tema.

Leidiniai pateikiami dviem formatais: įprastu A4 ir originalesniu A3 Nacionalinės bibliotekos dizainerės Brigitos Bukialytės ir VTDK dizaino fakulteto studenčių Kamilės Ižganaitytės ir Lukrecijos Rasiukevičiūtės parengtu maketu, kurį galite paprastai susilankstyti pagal pridėtą instrukciją. Rekomenduojame atspausdintus leidinukus laikyti viešai prieinamus visiems susidomėjusiems savo bibliotekos skaitykloje ar kitose erdvėse bei taip padėti skleisti žinią apie vaikų literatūros išskirtinumą ir įvairovę.

Pristatome penkis pirmus leidinius

  • „Biblioteka vaikų literatūroje“ (atsisiųsti PDF A4 ›A3 ›)
  • „Dienoraščiai“ (atsisiųsti PDF A4 ›A3 ›)
  • „Grafiniai romanai“ (atsisiųsti PDF A4 ›A3 ›)
  • „Šiurpios istorijos vaikams“ (atsisiųsti PDF A4 ›A3 ›)
  • „Tyliosios knygos. Skaitome knygas, kuriose nėra žodžių“ (atsisiųsti PDF A4 ›A3 ›)

Kviečiame sekti informaciją www.lnb.lt puslapyje „Biblioteka vaikams ir jaunimui“, kuriame rasite naujus leidinukus vis kitomis temomis.

Laukiame jūsų pasiūlymų

Jei turite jums aktualių temų ar dominančių klausimų, apie kuriuos norėtumėte skaityti naujoje leidinių serijoje, juos galite pateikti Nacionalinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento specialistams el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba Vaikų ir jaunimo literatūros departamento „Facebook“ paskyroje. Iš karto dėkojame už pasiūlymus, stengsimės atsižvelgti į jūsų poreikius.